YANLIŞ HESAP… Ya Da

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Görülen Köy Kılavuz İstemez…

Bir milyonluk bir aileyi yönetmek elbette kolay değil. Lakin Öğretmenlik Meslek Kanunu özelinde bir irade ile yüzleşecekseniz uzmanlık sınavının ilki ile başlayan mağduriyetlerle yüzleşin. Mahkemelerin yolunu tutmak durumunda kalan; askerlik, sağlık ve benzeri gerekçelerle sınav hayalini 17 sene tehir etmek zorunda bırakılan, uzmanlık hakkını aldım derken, Danıştay tarafından sevinci kursağına dizilen öğretmenlerimizle yüzleşin… Yapıyoruz, çalışıyoruz telkinlerine karşılık aradan geçen onca yıla, şûralara, çalıştaylara, toplantılara rağmen duyulmayan seslerle, görülmeyen gözlerle yüzleşin… Özlük haklarında hatırlı iyileştirmeler yapılan kamu çalışanlarına karşılık, sadece mali kriterlerle izah edilerek şapkadan çıkarılan sözüm ona uzmanlık sınav dayatmasının izahı ile yüzleşin…

Bu arada…

Anayasa mahkemesi üye sayıları üzerinden üç sendikası sözlü dinleme kararı almış. Saygıdeğer MEB yetkilileri öğretmenleri anlama kararı alabilecek misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEN KİMSİN!…

Sen, sana yapılmasını istemediğini başkasına yapmaktan vazgeçtiğinde, gücünü Hak’tan bilip, haklıyı kaldırmak için kullandığında ve dünyanın gelip geçiciliğinde imtihanının, aslında attığın her adım, verdiğin her kararda var olduğunu bildiğinde sen olursun; vicdan sahibi olursun. Zulmün karşısında el olur, dil olur, söz olursun; yani adam olursun!..

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP