Sendikaların Sayım Sürecinde Birlik Eğitim-Sen’in Duruşu

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Önce Liyakat

Kapıları ve köprüleri atalım mı ya da edep fukaralarına onların anladığı ile mukabele yapalım mı? Sendikacılık gelip geçiciliktir ülkemizde. Sendikacılık yitik bırakılmış, güdük bırakılmış, ilkel bırakılmıştır. Zan ile zamanı israf edenlerin, gıybet ve iftira torbasını doldurma hezeyanına düşenlerin uğrak yeri olmuştur sendikacılık. Ve muhtaçtır soluk meclislerine. Muhtaçtır ilkeli mücadeleye. Zordur bunlar. Zordur ama mücadele etmek, düşünmek imkânsız değildir. Her yolculuk, bencilik, nalıncı keseri ile oymacılık Birlik Eğitim Sen’in yolu değildir. Sayı avcılığı, adam ayartmacılık sendikamızın edası değildir.

Yaklaşan sayım dönemi öncesi Birlik Eğitim Sen Genel Merkezi,

Üyeleri, yöneticileri ve bütün kamu çalışanlarına ve paydaşlarına duyurmaktadır ki;

  1. Üyelerimizin hür iradeleri bizim için en kıymetli olandır. Dolayısı ile üyelerimizin tercihlerine her zaman olduğu gibi bu dönemde ve gelecekte de şevksiz, şartsız saygı duyulacaktır.
  2. Nezaket ve zarafetin her türünden yoksun masalları, türlü vaatler ile dizip eğitim camiasının ağırlığına yakışmayacak şekilde servis eden sendikacı idrak fukaralarına karşı asla duyarsız kalınmayacaktır.
  3. Genel Merkez Yöneticilerimiz, İl Yöneticilerimiz, İlçe yöneticilerimiz bölgelerindeki üyelerimizi ziyaret ederek sendika kültürümüzü ve iklimimizi paylaşacaklar, iletişim kanallarının sabote edilmesine mani olacaklardır.
  4. Sayım dönemi boyunca diğer sendikaların değerli üyelerine köklü arkadaşlık ilişkileri de dahil hiçbir yöntemle üyelik teklifinde bulunulmayacaktır. Aynı dönemde kendi iradeleri dışında hiçbir şekilde yönlendirme yapılmayacaktır.
  5. Her hangi bir sendikaya üye olmayan kıymetli eğitim çalışanlarına sendikamız yöneticileri ve üyelerimiz tarafından ‘önce liyakat sonra hak’ duruşu, çalışma hayatında sendikalılaşmanın ehemmiyeti ve sendikamızın farkı anlatılarak, üye çalışmaları hız kesmeden devam ettirilecektir.

 

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birlik Eğitim-Sen Trabzon İl Teşkilatı İftarda Buluştu

Birlik Eğitim – Sen Trabzon İl Teşkilatı dün akşam yapılan iftar yemeğiyle bir araya gelerek 2014 – 2015 Eğitim-Öğretim yılı için planlarını oluşturdular. Toplantıya Trabzon İl Teşkilatı yanı sıra Birlik Eğitim-Sen Genel Başkanı Murat KARATAŞ da katılım gösterdi.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP