Sendikaların Sayım Sürecinde Birlik Eğitim-Sen’in Duruşu

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Önce Liyakat

Kapıları ve köprüleri atalım mı ya da edep fukaralarına onların anladığı ile mukabele yapalım mı? Sendikacılık gelip geçiciliktir ülkemizde. Sendikacılık yitik bırakılmış, güdük bırakılmış, ilkel bırakılmıştır. Zan ile zamanı israf edenlerin, gıybet ve iftira torbasını doldurma hezeyanına düşenlerin uğrak yeri olmuştur sendikacılık. Ve muhtaçtır soluk meclislerine. Muhtaçtır ilkeli mücadeleye. Zordur bunlar. Zordur ama mücadele etmek, düşünmek imkânsız değildir. Her yolculuk, bencilik, nalıncı keseri ile oymacılık Birlik Eğitim Sen’in yolu değildir. Sayı avcılığı, adam ayartmacılık sendikamızın edası değildir.

Yaklaşan sayım dönemi öncesi Birlik Eğitim Sen Genel Merkezi,

Üyeleri, yöneticileri ve bütün kamu çalışanlarına ve paydaşlarına duyurmaktadır ki;

  1. Üyelerimizin hür iradeleri bizim için en kıymetli olandır. Dolayısı ile üyelerimizin tercihlerine her zaman olduğu gibi bu dönemde ve gelecekte de şevksiz, şartsız saygı duyulacaktır.
  2. Nezaket ve zarafetin her türünden yoksun masalları, türlü vaatler ile dizip eğitim camiasının ağırlığına yakışmayacak şekilde servis eden sendikacı idrak fukaralarına karşı asla duyarsız kalınmayacaktır.
  3. Genel Merkez Yöneticilerimiz, İl Yöneticilerimiz, İlçe yöneticilerimiz bölgelerindeki üyelerimizi ziyaret ederek sendika kültürümüzü ve iklimimizi paylaşacaklar, iletişim kanallarının sabote edilmesine mani olacaklardır.
  4. Sayım dönemi boyunca diğer sendikaların değerli üyelerine köklü arkadaşlık ilişkileri de dahil hiçbir yöntemle üyelik teklifinde bulunulmayacaktır. Aynı dönemde kendi iradeleri dışında hiçbir şekilde yönlendirme yapılmayacaktır.
  5. Her hangi bir sendikaya üye olmayan kıymetli eğitim çalışanlarına sendikamız yöneticileri ve üyelerimiz tarafından ‘önce liyakat sonra hak’ duruşu, çalışma hayatında sendikalılaşmanın ehemmiyeti ve sendikamızın farkı anlatılarak, üye çalışmaları hız kesmeden devam ettirilecektir.

 

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

Birlik Eğitim-Sen Genel Sekreteri Fatih Yalçın’dan Genel Kurul Konuşması

Genel Kurul açılış konuşmalarında söz alan Genel Sekreter Fatih Yalçın “Sendikacılığı daima bir hak arayışı olarak görmedik. Önce kendimizi düzelttikten sonra arkadaşlarımızın hak arayışlarını daha iyi yapabileceğiz.” diyerek sendikal mücadelede şahsi eksiklikler giderilerek yapılacak bir mücadelenin daha etkin ve daha anlamlı olacağını ifade etti.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama