Kitapla Buluşmaya Devam…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

kokoıjkoı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Kasım 2015 tarihinde Kitapla Buluşma Etkinlikleri kapsamında Ünlü Türk Edebiyatçısı Cengiz AYMATOV’a ait Cengiz Han’a Küsen Bulut kitabının okuma çalışmalarını gerçekleştirmiş olan öğrenci, öğretmen ve akademisyenlerden oluşan Birlik Eğitim Sen gönüllüleri aynı gün 25 Kasım çalışmaları için yeni kitap olarak Hacı Bektaşi Veli’ye ait Makalat Kitabının incelenmesine karar verdi.

Allah’ı sevmek, ilim sahibi olmak, helal kazanç için çalışmak, toplumla iç içe, toplumun nabzını tutarak yaşamak, şefkatli olmak, temiz yemek, temiz giyinmek, ruhi olgunluk için çaba göstermek, doğru tavrı koruma ve zorluklara karşı dayanma anlamında sabretmek, cömert olmak, özeleştiri yapabilmek, toprak gibi alçak gönüllü olmak, tüm kamuya aynı gözle bakabilmek, önyargıları atabilmek, insanların güven duyduğu emin biri olabilmek, kainatın tümünü ilahi tecellinin yansıdığı zuhur yeri bilip yaratılanı sevmek ilkeleri ile bizleri buluşturacak kitabı meraklıları ile buluşturmanın bugün daha da önemli olduğunu düşünüyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Başkanımızdan Erzurum Ziyareti

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ dün Erzurum’a yaptığı ziyarette Birlik Eğitim-Sen Genel Eğt. ve Sos. İş. Sekreteri İsmail DAYAPOĞLU, Erzurum İl Temsilcimiz Kenan ÖZER ve üyelerimizle bir araya geldi.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP