İngilizce Lise müfredatına yönelik önerilerimiz..

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

yeşil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İngilizce Lise Taslak ortaöğretim müfredatına yönelik önerilerimiz;

  • 9cu sınıf 1ci tema konusu “Studying abroad” yerine öğrencilerimizin hayatında bir değişim olan 9. sınıf ve daha fazla içselleştirbilecekleri konu olan “My New school” gibi bir başlığın altında studying abroad konusu verilebilir.
  • 9cu sınıf 5ci tema konusu “Celebrities” yerine “My Lovely Grandparents” olarak değiştirilmelidir. Böylece, kültürel değerlerimizi, aile ilişliklerimizin niteliğini vurgulamış oluruz. Hızlı bir kültürel değişime uğrayan öğrencilerimize gelenek, görenek ve külürel konularımızdan haberdar etmiş olunur.
  • 10 ci sınıf 7ci tema konusu Food and Festivals. Başlığının 2 kelime yer değiştirmesi daha makul olacaktır; “Festivals and Food” . Böylece öğrencilerimizin algısı “Fetivals” kelimesi üzere daha fazla dikkat çekilmiş olur kanaatindeyim.
  • 11 ci sınıf 5ci tema konusu Back to the past. Bu konu içeriğine İstanul’un fethi veya Malazgirt muharebesi gibi Türk tarihinde öneme sahip tarihi içeriğe dahil edilmeli. Bu tarihi gerçekler günümüz insanlığına sağladığı sosyolojik değerler vurgulanmalıdır.
  • Tüm sınıf seviyelerinde (9-10-11 ve 12); Türk kültürel değerler ve geleneklerine göre cümleler seçilmelidir. Batı kültürel değerlerine ve Özel isimlerine hayranlığı üzendirici cümlerden kaçınılmalıdır. Her sınıf seviyesinin ilk birkaç temalarında Türk isim ve soyisimleri, yerleşim adları v.b. tercih edilmelidir. Böylece, öğrencilerimizin hayatlarının içinden örneklerle eğitim-öğretim faaliyetine başlama olanağımız olur. Örneğin: 9cı sınıf 4cü tema functional and useful language kısmında verilen örnek cümle “Robert can cook delicious, but I can’t”yerine öğrencilerimize daha da motive edici olan “Ali can cook delicious,but Robert can’t”cümlesini tercih edilmelidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Seçimler Hayırlı Olsun

Çok zor ve endişe verici bir süreçten sonra 30 Mart 2014 Mahalli seçimlerin ülkemiz genelinde huzur ve sükûnet içerisinde tamamlanmış olması bizleri son derece memnun etmiştir. Yapılan bu mahalli seçimlerin ülkemiz ve bütün sevenlerimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama