Karanlığa Küfredeceğine …Kitap Oku…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

20150401_205210

 

Sendikamız Genel Merkezinde 01 Nisan akşamı gerçekleştirilen Kitap Okuma Programı Türkiye’nin genelinde baş gösteren ve henüz gerekçeleri konusunda makul bir izahat getirilemeyen elektrik kesintisine rağmen büyük bir muhabbetle gerçekleştirildi. Bu hafta George Orwell’in Fabl tarzında yazmış olduğu ‘Hayvan Çiftliği’ romanı okundu. Romanda açık bir şekilde Kominizim eleştirilirken, Kapitalist uygulamalarda eleştiriden nasibini alır.  Çarpıcı bir politik taşlama olarak kaleme alınmış eser her ne kadar 1945’li yılları içine alıyorsa da okuyucusuna bugüne yönelikte sayısız misal sunmaktadır. Bir sonraki hafta için Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in Batı Tefekkürü ve İslam Tasavvufu kitabı okunmaya başlanacaktır.

20150401_205008

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Hayrın Başı Besmele

Birlik Eğitim-Sen Trabzon İl Temsilciliği tarafından başlatılan Çarşamba Sohbetlerinin ilki il binasında gerçekleştirildir. Trabzon Diva-Sen İl Yönetici Yardımcısı Uğur Demirci’nin Kur’an tilaveti ile başlayan program Fatiha suresi ve meali üzerine konuşmalar yapılarak devam etti.

Devamını Oku »

Genel Başkanımız Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ, Trabzon Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcılığına atanan üyemiz Sezgin USTA’yı makamında ziyaret etti.Üyemize başarı dileklerinde bulunan Karataş, yöneticilik hayatında vereceği mücadelede sabır ve kolaylık diledi.

Devamını Oku »

İzmir ve Aydın’a Teşekkür Ediyoruz

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ’ ın İzmir ve Aydın programlarında, gösterdikleri misafirperverlikten dolayı başta üyelerimiz olmak üzere, Tüm Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikalara ve üyelerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP