Karanlığa Küfredeceğine …Kitap Oku…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

20150401_205210

 

Sendikamız Genel Merkezinde 01 Nisan akşamı gerçekleştirilen Kitap Okuma Programı Türkiye’nin genelinde baş gösteren ve henüz gerekçeleri konusunda makul bir izahat getirilemeyen elektrik kesintisine rağmen büyük bir muhabbetle gerçekleştirildi. Bu hafta George Orwell’in Fabl tarzında yazmış olduğu ‘Hayvan Çiftliği’ romanı okundu. Romanda açık bir şekilde Kominizim eleştirilirken, Kapitalist uygulamalarda eleştiriden nasibini alır.  Çarpıcı bir politik taşlama olarak kaleme alınmış eser her ne kadar 1945’li yılları içine alıyorsa da okuyucusuna bugüne yönelikte sayısız misal sunmaktadır. Bir sonraki hafta için Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in Batı Tefekkürü ve İslam Tasavvufu kitabı okunmaya başlanacaktır.

20150401_205008

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akademisyen Maaş Zamları Meclis Gündeminde

Buna göre 30 bin civarındaki genç araştırma görevlilerinin maaşı 2 bin 365 liradan 3 bin 182 liranın üzerine çıkarılacak. 85 bin civarındaki yardımcı doçent, doçent ve profesörün maaşı ise ‘sınırlı’ düzeyde yükseltilecek. Ancak kıdemli hocalara, ar-ge,inovasyon, bilimsel çalışma performansına göre maaşlarını yüzde 20’ye kadar artıracak ‘teşvik primi’ verilecek.

Devamını Oku »
SENDİKAMIZDAN
Birliksen

2. Olağan Kongre – 21-22 Aralık 2013

Samimi olmayı, şeffaf olmayı, sivil olmayı, milli olmayı, dik durmayı, layık olmayı malik olmanın ötesinde anlamlandırarak kurulduğu 25 Mart 2010 tarihinden bugüne gelinceye kadar “Önce Liyakat Sonra Hak” diyen ve bundan sonra da bu iradesini hususi sorumluluğu addeden sendikamızın 2. Olağan Kongresi 21-22 Aralık 2013 tarihinde sendika Genel Merkezimizde yapılacaktır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP