Göz Görsün, Kulak İşitsin

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

Sayın Milli Eğitim Bakanı,

Bazen göz görmez, kulak duymaz. Lakin makam sahibi iseniz, görmesi gereken gözünüz, işitmesi gereken kulağınız olmak zorundadır.

Gaziantep ilinde, 25 Kasım 2019 tarihinde, görev alan ücretli öğretmenimiz. Şehirden kilometrelerce uzakta, günde 6 saat derse girmekte, 1400TL.’de maaş almakta. ‘Emeğinin karşılığında aldığı ücret bu kadar’ da demiyorum. Böyle bir cümleyi kurmaktan hicap duyuyorum. Ve öğretmenimiz 8 Aralık 2019 tarihinde, derste olduğu bir esnasında şiddetli karın ağrısı ile hastaneye sevk ediliyor. Hastaya, SGK girişi 1 ayı geçmediği için devlet hastanesinde 2500 tl’lik senet karşılığında ameliyat ediliyor. Operasyonda böbreklere takılan stendin alınması için tekrar hastaneye gittiğinde kendisine, SGK’sı olmadığı İçin kayıt açılamayacağı cevabını alıyor. Durum Milli Eğitim Müdürlüğüne aktarıldığında, ücretli öğretmenler, saat hesabı ( part-time) SGK’lı çalıştırıldığı için en erken 20 şubatta muayene olabileceği, cevabını alınıyor. Okullarımızda, İŞKUR kapsamında çalışan işçi kardeşlerimiz asgari ücret ve tam sigorta ile ekonomik mücadelelerini devam ettirirken ve günde 8 saat çalışan bir işgörenin, çalıştığı esnada bu haklardan yararlanabileceği açıkken, devletin ücretli öğretmenlere saatlik sigorta yapması insaf sınırlarını ziyadesi ile zorlamakta, ücretli öğretmenler başta bütün eğitim camiasını derinden üzmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama