Duyduk ki…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Sıhhatlilerin hastalara, gençlerin yaşlılara, güçlülerin zayıflara, sağlamların engelleri ile ayakta tutunanlara karşı sorumlu olduğu bir mefkûrenin ve inancın aydınlığında, rütbesi büyürken kendi küçülen insanların, tarihi ile bağlarını koparmaya ahdetmiş şaşkınların, sadece konuşanların, siyasi angajmanlara tutsak olmuş yapıların dün olduğu gibi bugünde karşısında olduğumuzu açık açık ifade ediyoruz.

Duyduk ki… Siyaset kurumu yeni sendikal yakınlaşmalar ile cem olmak için yollara düşmüş. İyilerin sendikası!!! için teşkilatları ile sendikacılık yapmanın, kapitalizmin yeni figüranı ve kölesi olacak yeni yanlışları biriktirmenin heyecanı ile adım atar olmuş. Ahmaklığın en büyüğü ortada onca yanlış varken, aynı yanlışları farklı figüranlarla tekrar sahnelemektir. Ahmaklık sendikacılığın siyaset kurumu tarafından iğdiş edilmesine çanak tutmaktır. Ahmaklık yanlışa yanlış diyememek, hakikati yetim bırakmaktır. Ahmaklık iyilikleri arttırma gayreti ile yol almaktansa duvarı göre göre kafayı toslamak için çaba harcamaktır.

Son günlerde cehaletinin farkına bile varamamış idrak fukaralarının, ortaçağ zihniyetinin soytarılığına soyunmuş ve değer verdiklerimize saldırmanın telaşı içinde davranan yoz siyasetçilerin, usul-adap erkân bilmez boş bakanların ortaya koyduklarını bir kenara itecek, basiret ve irade koyucularına ihtiyaç duyulduğu açıktır.

Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmektir mücadelemiz…

Üyelerimizin gönlüne girebilmektir arzumuz, gayretimiz,

Önce Liyakat Sonra Hak diyerek kodladığımız sendikal duruşumuzu her okula, her eğitim sevdalısına ve geleceğimiz diye adlandırdığımız her öğrencimize ezberletmektir gayemiz, muradımız…

Sağlık ve selametle kalınız.

Dr. Murat KARATAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde Basın Toplantısı Düzenlendi

Birlik Eğitim-Sen Trabzon İl Başkanı Ramazan İNAL ve  beraberinde üyelerden oluşan heyet Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde basın mensupları ile bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenledi. Yerel basının katıldığı toplantıda Trabzon İl Başkanı Ramazan İNAL  BES Burs organizasyonundan bahsetti.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP