Duyduk ki…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Sıhhatlilerin hastalara, gençlerin yaşlılara, güçlülerin zayıflara, sağlamların engelleri ile ayakta tutunanlara karşı sorumlu olduğu bir mefkûrenin ve inancın aydınlığında, rütbesi büyürken kendi küçülen insanların, tarihi ile bağlarını koparmaya ahdetmiş şaşkınların, sadece konuşanların, siyasi angajmanlara tutsak olmuş yapıların dün olduğu gibi bugünde karşısında olduğumuzu açık açık ifade ediyoruz.

Duyduk ki… Siyaset kurumu yeni sendikal yakınlaşmalar ile cem olmak için yollara düşmüş. İyilerin sendikası!!! için teşkilatları ile sendikacılık yapmanın, kapitalizmin yeni figüranı ve kölesi olacak yeni yanlışları biriktirmenin heyecanı ile adım atar olmuş. Ahmaklığın en büyüğü ortada onca yanlış varken, aynı yanlışları farklı figüranlarla tekrar sahnelemektir. Ahmaklık sendikacılığın siyaset kurumu tarafından iğdiş edilmesine çanak tutmaktır. Ahmaklık yanlışa yanlış diyememek, hakikati yetim bırakmaktır. Ahmaklık iyilikleri arttırma gayreti ile yol almaktansa duvarı göre göre kafayı toslamak için çaba harcamaktır.

Son günlerde cehaletinin farkına bile varamamış idrak fukaralarının, ortaçağ zihniyetinin soytarılığına soyunmuş ve değer verdiklerimize saldırmanın telaşı içinde davranan yoz siyasetçilerin, usul-adap erkân bilmez boş bakanların ortaya koyduklarını bir kenara itecek, basiret ve irade koyucularına ihtiyaç duyulduğu açıktır.

Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmektir mücadelemiz…

Üyelerimizin gönlüne girebilmektir arzumuz, gayretimiz,

Önce Liyakat Sonra Hak diyerek kodladığımız sendikal duruşumuzu her okula, her eğitim sevdalısına ve geleceğimiz diye adlandırdığımız her öğrencimize ezberletmektir gayemiz, muradımız…

Sağlık ve selametle kalınız.

Dr. Murat KARATAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

Genel Başkandan Ziyaret

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Yönetim Kurulu üyeleri ile Sürmene ilçesine giden Sendikamız Genel Başkanı Murat KARATAŞ, burada Sürmene Ticaret Lisesi Müdür Yardımcılığı görevine atanan Okan SEYDİOĞLU’nu da makamında ziyaret etti.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP