Bosna-Hersek’ te Sel Felaketi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

BosnaGeçtiğimiz günlerde Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi nedeniyle 20 Bosnalı hayatını kaybetti. 1.5 Milyon insanın etkilendiği afetin bilançosu Bosna-Hersek için ağır oldu. 1990’lı yıllarda yaşanan Bosna-Sırp savaşı esnasında  Sırplar tarafından Bosna-Hersek topraklarına yerleştirilen kara mayınları sel ve heyelanlar neticesinde yer değiştirerek belirsiz bölgelere kaydı ve tekrardan Bosnalılar için tehdit haline geldi. Bosna-Hersek devlet yetkilileri tarafından bu mayınların daha önce yerleri tespit edilmiş bölgelerde bulunduğu ancak şu anda 100 bini aşkın mayının belirsiz bölgelere dağıldığı ifade edildi.

Yüz yıllar boyunca savaşlarla boğuşmuş, MEDENİYET denilen Avrupa’nın ortasında geçmişte kendi kaderine terk edilmiş, katliamların ve soykırımların hedefi olmuş ve Bilge Kral Aliya İZZETBEGOVİÇ’in ümmetçi anlayış ile özgürlüğüne kavuşturduğu Bosna-Hersek’e yaşadıkları bu felaketten dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Umut ediyoruz ki yaşanan afetin izleri en kısa sürede silinir ve yuvalarından, topraklarından kopmak zorunda kalanlar yeniden düzenlerine kavuşurlar.

Dualarımız Bosna için…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

1 Ağustos Sürecinden Beklediklerimiz

1 Ağustos itibari ile Toplu Sözleşme görüşmeleri başladı. Kamu çalışanlarının ilgilendiren toplu sözleşmelerde bir çok konu masaya yatırılıyor. Maaş zamlarından atamalara, nöbet probleminden mobbing’e ve daha bir çok problemin görüşüleceği toplu sözleşmelerde çözülmesi gerektiğine inandığımız öncelikli konular afişimizde maddeler halinde sıralanmıştır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP