Adalet mi? O da ne?

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Sivil inisiyatifi güçlendirmek üzere geçmişten günümüze kurulan sendikaların kamu yönetimini yavaşlattığından ve merdivenaltı faaliyetleri ile malum sen ve nemalanmaktan mutlu olanlarını üzdüğünden hareketle T.C. MEMUR SENdikaları BAKANLIĞI adında bir bakanlık kurulmasına karar verildiği ifade edildi!!! Söz konusu çalışma tamamlandıktan sonra hızlı bir şekilde organize olacak olan T.C. MEMUR SENdikaları BAKANLIĞI bütün kamu çalışanlarını tek bir sendikada toplayarak inisiyatifi eline alacak!!! Hiçbir sendikaya da gerek kalmayacak. Yeni düzenleme ile Emanetin ehline verilmesi hassasiyeti ve kamu kurumlarında liyakat ilkesinden vaz geçilerek sendika bakanlığına koşulsuz üyelik kıstas kabul edilecek!!!
Yapılan çalışma ile ilgili ‘merdivenaltı sendikacılık’ kavramını çalışma hayatına armağan eden ve sadece Bakan!!!, , kamu kurumlarında son dönem sendikacılığının hileli yönlendirme sendikacılığı olduğunu, kâğıt üye sendikacılığının patlama yaptığını, makamların sendikalı olma iradesine göre şekillendiğini ifade ederek, bu baskıyı görmezden gelemezdik. Nihayetinde sendika bizim gücümüzü her platforma kullanarak sırtımızdan geçiniyor. Aslında yaptıklarının sendikacılık olmadığını cümle alem biliyor. Bizler de ‘fiili durumu yasal güvence altına almayı uygun gördük ve yeni bir bakanlık olarak T.C. MEMUR SENdikaları BAKANLIĞI kurulmasına karar verdik’ şeklinde açıklamalarda bulundu!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Hülasa Sadece Yenildik! (1)

Bizler âlemlere nizam verme sevdası ile tanıştığımız kutlu mücadelede kelimeleri ve kelimeleri maharetle cümlelerde birleştirmeyi çok sevdik ama bir türlü fark edemediğimiz manalarına ve derinliklerine yenildik. Sevdalandığımız değerler saklı bir bahçedeki misk kokuları gibi buram buram tüterdi hayatlarımızda, ödenmesi gereken bedellerine yenildik.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP