BESMELE İLE BAŞLADIK…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeniden, yürekle, cesaretle, memleketimize ve milletimize olan bağlılığımız ile, dupduru bir özlemle, geleceğin Türkiye’si için azimle, kararlılıkla, nezaketle, nemelazımdan uzak başladık. Yeniden mücadele, yeniden ve her defasında eğitim diyerek başladık. Eğitim çalışanlarımıza, yüreğini işine verenimize, velilerimize, eğitimin geleceğine, geleceğimizin güvencelerine selam ederek başladık.

Her yaptığını, her söylemini güçten aldığı enerji ile doğru kabul edenlerin, ya bendensin ya da yanlış gidensin algısına şartsız biat edenlerin, okulların yönetimlerini sendika kartvizitlerine göre düzenleyip, liyakati, ehliyeti yok kabul edenlerin devri de dönemi de geçti artık. Milli Eğitim Bakanlığımız dâhil bütün kamu hizmet sunucularından erdemli ve ahlaklı bir duruş beklemekteyiz. Yapısal adımlardan korkanların çıkar derdiyle milletin değerlerini kullananların haddini bilmesi artık elzemdir. Bizler yeni Milli Eğitim Bakanımızın bugüne kadar onca yanlış adıma, ataması yapılmış boş bakanlara karşın son derece doğru karar olduğunu ifade ettik. İnatlaşmak üzerine kurgulanan ve her defasında gençlerimize, çocuklarımıza ayak bağı olan bütün içi boş uygulamaların son bulacağını umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz.

Her yıl yaklaşık 2 milyon öğrenci yeni kayıt olarak eğitim-öğretim hayatına başlamaktadır. Milli Eğitimden bütün bir milletin beklentisi evlatlarımızın yeteneklerini TESPİT ETMEK, onların bu yeteneklerine uygun olarak eğitim almalarını TEŞVİK ETMEK ve nihayetinde üretime, ülke ekonomisine katkı sağlayıp milyonların istihdamına vesile olmaları için TEŞEBBÜSE GEÇİRMEK. Bu iradeye muhtaç olduğumuzu ve bunun adımlarının atılacağını umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz.

Okul ve öğretmen tercihlerinin etik olmayan usullerle belirlendiği, siyasi parti yöneticilerinden kurum amirlerine oradan da okul yöneticilerine uzanan ve her sene tekraren yaşanan adrese dayalı kayıt sistemindeki suistimallerin bugünden değiştirileceğini umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz,

İkinci sınıftan on ikinci sınıfa ve hatta üniversite sınıflarına kadar her yıl verilmekle birlikte, iki lafın belini kıramadığımız İngilizce öğretimini müfredat dayatmalarından kurtararak, öğrencilerimizi hem yurt içi hem de yurt dışı seyahat imkanlarıyla destekleyecek bir anlayışın oluşabileceğini umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz.

Rabbim Türkiye’nin geleceği için mücadele eden eğitimci kardeşlerimizin yar ve yardımcıları olsun. Kazadan beladan her bir yüreği muhafaza etsin. Liyakat ve adalet temel düsturları olsun. Güç değil hak ve hakikat yollarına ışık tutsun. Gücün tutsağı olmaktan, kaba ve anlaşılmaz olmaktan, Yaradan her birimizi korusun. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP