BESMELE İLE BAŞLADIK…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeniden, yürekle, cesaretle, memleketimize ve milletimize olan bağlılığımız ile, dupduru bir özlemle, geleceğin Türkiye’si için azimle, kararlılıkla, nezaketle, nemelazımdan uzak başladık. Yeniden mücadele, yeniden ve her defasında eğitim diyerek başladık. Eğitim çalışanlarımıza, yüreğini işine verenimize, velilerimize, eğitimin geleceğine, geleceğimizin güvencelerine selam ederek başladık.

Her yaptığını, her söylemini güçten aldığı enerji ile doğru kabul edenlerin, ya bendensin ya da yanlış gidensin algısına şartsız biat edenlerin, okulların yönetimlerini sendika kartvizitlerine göre düzenleyip, liyakati, ehliyeti yok kabul edenlerin devri de dönemi de geçti artık. Milli Eğitim Bakanlığımız dâhil bütün kamu hizmet sunucularından erdemli ve ahlaklı bir duruş beklemekteyiz. Yapısal adımlardan korkanların çıkar derdiyle milletin değerlerini kullananların haddini bilmesi artık elzemdir. Bizler yeni Milli Eğitim Bakanımızın bugüne kadar onca yanlış adıma, ataması yapılmış boş bakanlara karşın son derece doğru karar olduğunu ifade ettik. İnatlaşmak üzerine kurgulanan ve her defasında gençlerimize, çocuklarımıza ayak bağı olan bütün içi boş uygulamaların son bulacağını umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz.

Her yıl yaklaşık 2 milyon öğrenci yeni kayıt olarak eğitim-öğretim hayatına başlamaktadır. Milli Eğitimden bütün bir milletin beklentisi evlatlarımızın yeteneklerini TESPİT ETMEK, onların bu yeteneklerine uygun olarak eğitim almalarını TEŞVİK ETMEK ve nihayetinde üretime, ülke ekonomisine katkı sağlayıp milyonların istihdamına vesile olmaları için TEŞEBBÜSE GEÇİRMEK. Bu iradeye muhtaç olduğumuzu ve bunun adımlarının atılacağını umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz.

Okul ve öğretmen tercihlerinin etik olmayan usullerle belirlendiği, siyasi parti yöneticilerinden kurum amirlerine oradan da okul yöneticilerine uzanan ve her sene tekraren yaşanan adrese dayalı kayıt sistemindeki suistimallerin bugünden değiştirileceğini umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz,

İkinci sınıftan on ikinci sınıfa ve hatta üniversite sınıflarına kadar her yıl verilmekle birlikte, iki lafın belini kıramadığımız İngilizce öğretimini müfredat dayatmalarından kurtararak, öğrencilerimizi hem yurt içi hem de yurt dışı seyahat imkanlarıyla destekleyecek bir anlayışın oluşabileceğini umarak güvenimizi ifade etmeye devam ediyoruz.

Rabbim Türkiye’nin geleceği için mücadele eden eğitimci kardeşlerimizin yar ve yardımcıları olsun. Kazadan beladan her bir yüreği muhafaza etsin. Liyakat ve adalet temel düsturları olsun. Güç değil hak ve hakikat yollarına ışık tutsun. Gücün tutsağı olmaktan, kaba ve anlaşılmaz olmaktan, Yaradan her birimizi korusun. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama