Aşı ve PCR Testleri Üzerine…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Aşı olan da,
Aşı ile ilgili endişe taşıyan da evladını, ailesini, arkadaşlarını, akrabalarını ve içinde yaşamış olduğu toplumu seviyor. Ve bir acı ile karşılaşmamak adına kendi baktığı ve gördüğü dünyasından hassasiyet izhar ediyor. 8,5 milyar insanı aşılamanın altını çizen dünya sağlık otoriteleri ve ülkemizde bu sürecin yöneticisi olan Sağlık Bakanlığından beklentimiz, sadece aşı için değil covid-19 için de korkunun yerine cesaret ve umudu yönetecek bir anlayışla adım atılması yönünde olacaktır. Kutuplaştırmanın yerine, aynı kilimin desenleri olduğumuzu ve birlikteliğimizin önemini ortaya koyacak dil ve cümle kurgusu ile bütünleştirmeyi esas alan vakarı, sabrı ön plana çıkarmak kıymetli olandır. Hatırlansın ki; 2009 yılındaki Domuz Gribi aşısı ile ilgili bürokrasi nazarında ortaya çıkan ihtilaf ve kamuoyuna yansıması şekli bile tek başına, bugün aşı endişesi duyanların durumuna gerekçe olabilecek nitelik taşımaktadır.
Sendika olarak, aşı konusunun Anayasanın teminatı altında bireysel bir tercih olduğunu ifade ediyor, ikna ile yapılmasının önemini beyan ediyoruz. Bu manada çok değerli bilim kurulunun birbiri ile tutarlı, bilimsel etik ilkeleri çerçevesinde, kişi ve toplum sağlığını her türlü menfaatin önünde tutarak güvenilirliği ve şüpheyi gölgelemeden endişe giderici yöntemler geliştirebileceğini ifade ediyoruz. Diğer taraftan aşı olmayan eğitim çalışanlarına ortada burun akıntısı, ateş, kırgınlık, halsizlik, tat alma duyusunun kaybolması gibi herhangi bir belirti yokken, haftada iki kez PCR testi yaptırılması gerekliliğini de bir dayatma ve mobbing olarak değerlendiriyoruz. Sağlık Bakanlığı belirti yokken PCR önermediği gibi, hastaneler de bugüne kadar kendi iradesi ile PCR yaptırmak isteyenlere nezaketen yol gösteriyorlardı. Ayrıca PCR zorunluluğu ile derse girmesi istenilen öğretmenin sınıfındaki öğrencinin yine hiçbir belirti yokken PCR’a zorlanmaması gerektiği herkes tarafından kabul da ediliyor.
Bağışıklık sistemine tasallut etmeyecek şekilde beslenme,
Öğrencilerin ailelerinden başlayacak şekilde aktif bir iletişim ile gözleme de dayalı rehberlik çalışması,
Eğitim Çalışanlarının oto kontrolü için maharetli okul yönetimleri,
Mış gibi değil gerçek temizlik anlayışı
Maske
Endişeye göre daha da açılabilecek Mesafe
Bize düşen tedbir…. Kalın sağlıcakla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

BES Burs: Burs Almaya Hak Kazanan Adaylar Belirlendi

Komisyonumuz, BES Burs organizasyonu kapsamında müracaat eden öğrencilerimiz arasında değerlendirmesini burs yönergesi çerçevesinde tamamlamış olup, burslara hak kazanan öğrencilerle görüşmeler yapılmıştır. Komisyon, şehit çocukları, anne-baba vefat, anne vefat, baba vefat, başarı durumları, okuyan kardeş sayısı ve gelir durumlarının en az dördü parametre olarak değerlendirmiş ve burs gönüllülerinin katkıları ölçüsünde çalışmalarını nihayetlendirmiştir. Yedek liste de oluşturulmuş olup, gönüllü desteği ile ilgili geri dönüş olması ya da asıl burs ön değerlendirmesi neticesinde öğrencilerin evraklarında tutarsızlık olması durumunda sırasıyla devreye girecektir.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama