Toplu Sözleşme Görüşmeleri 1 Ağustos’ta Başlıyor

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

2014 ve 2015 yıllarında geçerli olmak üzere yapılacak olan  toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustosta başlayacak. Maaş zamları, kadro sorunları ve özlük hakları gibi bir çok konunun masaya yatırılacağı toplu sözleşme görüşmelerine Memur-Sen, Kamu-Sen ve KESK konfederasyonları katılacak.

2012 yılında gerçekleşen toplu sözleşme görüşmlerinde Yerel Yönetimler Hizmet Kolu dışında kalan hizmet kolları ve kamu görevlilerine yönelik sosyal ve mali haklar konusunda mutabık kalınmaması üzerine toplu sözleşme imzalanamamış ve anlaşma sağlanamayan konular Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na intikal ettirilmişti. Hakem Kurulunun kararı kamu çalışanlarını malesef tatmin etmedi.

Birlik Eğitim-Sen olarak bu sene 1 Ağustos’ ta başlayacak olan toplu sözleşmeleri yakinen takip ediyor, neticenin hayır olmasını diliyoruz. Birlik Eğitim-Sen olarak kamu çalışanlarının hak ve özgürlüklerini gözetmek hususunda üzerimize düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olarak vazifemize devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

BES Bursu İle İlgili

2013-2014 yılında başlatmayı hedeflediğimiz gönüllülük esasına dayalı BES(Birlik Eğitim-Sen) Burs projemiz, talepler sebebiyle daha erken faaliyet göstermeye başlamıştır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP