Sosyal Bütünleşme ve İstihdamda “Engel” Tanımıyoruz – Bir A.B. Projesi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Untitled-1

 

 

“Engel bireyde değil, toplumun zihnindedir.” sloganıyla yola çıkarak, engelli bireylerin hayatları boyunca birilerine bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmeleri adına onlara yeni bir dünya kurabilmek için engelli bireylerin istihdamına yönelik bir proje için kollarımızı sıvadık. Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin “ilköğretimi tamamlamış mesleki ortaöğretime yönlendirilmiş hafif düzeyde ihinsel engelli bireylerin arasından çeşitli parametreler ışığında tespit edilecek öğrencilerin çamaşır yıkama ve ütü paketleme konusunda eğitim almaları ve proje kapsamında, bünyesinde döner sermaye kurulacak, kamu ve özel işletmelerle hizmet üretim kapasitesi kapsamında anlaşmalar sağlanacaktır.”

Bu bağlamda Birlik Eğitim-Sen olarak üzerimize düşen sosyal misyonun bir gereği olan bu toplumsal proje adına Sosyal Bütünleşme ve İstihdamda “Engel” Tanımıyoruz isimli Avrupa Birliği projemizi eş başvuru sahibi olarak Çalışma Bakanlığı’na projemizi bugün itibariyle sunmuş bulunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Başkanımızdan Erzurum Ziyareti

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ dün Erzurum’a yaptığı ziyarette Birlik Eğitim-Sen Genel Eğt. ve Sos. İş. Sekreteri İsmail DAYAPOĞLU, Erzurum İl Temsilcimiz Kenan ÖZER ve üyelerimizle bir araya geldi.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP