Sendikadan Sıçramak…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

ileridemokrasi

İleri demokrasilerde sendikalar atamalara burunlarını sokmazlar. Tayin ile değil çalışanların tatmin edilmesi gereken özlük hakları ile ilgili konularda çabalarlar. Sendika yöneticileri de enerjilerini, yarının siyasi vitrinlerinde rol almak için kullanmazlar(O yarını görebildik maalesef). Mazlumun  yanında durarak, haksız kabalıklara karşı olurlar. İleri demokrasilerde iktidarların kullandıkları sendikalar olmaz; sendikalarda iktidarlarla ortaklık kurmaz. İleri demokrasilerde değerler, kültürler, vardır. Menfaatler, çıkarlar değil, “Liyakat” vardır. Rozetlerden öte millet sevdası ile çabalayanların, medeniyet kiliminde bıraktığı desenler vardır. Desenlerin olmadığı muhtevasını yitirmiş tek tipçilik, ileri demokrasilerde değil, itilmiş demokrasilerde olur.

İleri demokrasilerde suçlara ilişkin cezalar önceden kararlaştırılır. Adamına göre muamele yapılmaz. Suçu işleyenin cezası tez verilir. Gücün bayağılığına değil Hakkın varlığına teslim olunur. İleri demokrasilerde riyakarlar yoktur.İleri demokrasilerde bulunduğu makamın yüklediği sorumluluğa sahip olmayan gafiller bir gün bedel ödemeye mahkumdur.İleri demokrasilerde adaleti rafa kaldıranlar aynı terazinin ağırlığı altında ezilmeye mahkumdur.

Ama demokrasi ne kadar ileri olursa olsun Allah’ın adaleti tecelli edecek, Hakkı savunanlar galip gelecek, mazluma umut olanlar gülecek, zulüm edenler cezasını çekecektir. Ve kendisini gücün varlığına teslim edenler üzülecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akademisyen Maaş Zamları Meclis Gündeminde

Buna göre 30 bin civarındaki genç araştırma görevlilerinin maaşı 2 bin 365 liradan 3 bin 182 liranın üzerine çıkarılacak. 85 bin civarındaki yardımcı doçent, doçent ve profesörün maaşı ise ‘sınırlı’ düzeyde yükseltilecek. Ancak kıdemli hocalara, ar-ge,inovasyon, bilimsel çalışma performansına göre maaşlarını yüzde 20’ye kadar artıracak ‘teşvik primi’ verilecek.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP