Sayın Milli Eğitim Bakanı

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görevinizin evvela Aziz Türk Milletine, Türk Devletine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.
Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’nin en zor bakanlığıdır ki geçmişten gelen problemleri geleceğe taşıma konusunda da en mahir bakanlıktır! Ve maalesef koltuk uzun süre bakan değiştirmiş lakin bir türlü gerçek sahibini bulamamıştır. Bakanlığı sendikal güce teslim edenleri mi ararsın, evet sistem sürekli değişiyor lakin sınavlara iştirak eden öğrencilerde değişiyor, dolayısıyla kimse mağdur olmuyor açıklamalarına sığınanları mı? Usul esastan mukaddemdir sözü çerçevesinde usulü bir türlü tutturamayan savunma bakanlığından transfer bakanları mı arasın, yoksa her adımı iyi planlamakla birlikte insan kaynağını göz ardı eden akademisyen bakanları mı? Hatta umutla gelecek dönemi beklerken son müsteşarın adı da dolaşınca medyada hayallerin bir başka bahara kaldığı kanaatini hakim bırakanlara mı?
Talim Terbiye Kurulu Başkanı olduğunuz dönemdeki enerjinizle, vizyonunuzla, eğitimle yoğrulmuş meslek hayatınızla, Türkiye’nin Milli Eğitim Politikalarını yüzlerce yıl sonrasına taşıyabilecek bir umudu barındırdığınızı ifade ediyoruz. Evvela yüreğini, çabasını, mücadelesini eğitime hasreden her eğitimciyi önemseyeceğinize, önemsediğinizi uygulamalarınızla ortaya koyacağınıza, üniversitelerle milli eğitim arasındaki ilişkileri çocuklarımız açısından kökten değiştireceğinize, vatanperverliğin temel şartlarından biri olan layık olanların görev alması prensibini hiçbir siyasi baskıya göz yummadan, sendikal dayatmalara pabuç bırakmadan, bakanlıktan bütün okul müdürlüklerine kadar yaygınlaştıracağınıza inanıyoruz. Başta sendikaların tamamı olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının desteğini alarak çocuklarımızın yeteneklerinin ilkokuldan itibaren keşfedilmesini ve eğitim sisteminin bugüne kadar taşıdığı dayatmalar ile karar verme konusunda yalnız bırakılan velilerin desteklenmesini, okulların modern hapishanelerden, maarif davasının , millet şuurunun, hakikat eğitiminin merkezi haline getirilmesini bekliyoruz.
Umuyoruz ki torunlarımızın eğitim sisteminden kaynaklı problemleri olmasın. Umuyoruz ki eğitim davamız kucaklaşmamıza vesile olsun. Umuyoruz ki tüketen toplumdan üreten topluma yolculuğumuz olsun. Umuyoruz ki Önce Liyakat Sonra Hak olsun.

Allah yar ve yardımcınız olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP