Prof.Dr. Kemal SANCAK ile Türkiye Gündemi Üzerine Söyleşi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

1

Dün akşam  sendikamız Trabzon İl Temsilciliğinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. Kemal SANCAK’ın katılımıyla “Türkiye Gündemi” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye Genel Başkanımız Murat KARATAŞ, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizden Muhittin AKDENİZ ve Fatih KUL, Trabzon İl Temsilcimiz Ramazan İNAL, üyelerimiz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr. Ayşe SAĞSÖZ ve Prof.Dr. Engin TIRAŞOĞLU da katıldı.

Sohbet havasında geçen programda Prof.Dr. Kemal SANCAK ülkemizin gündemdeki meselelerine dair tespitlerini paylaştı. Sancak, ülkemizdeki bugün yaşanan olayların aslında tarih sahnesine bakıldığında bir çok kez yaşanmış ve yaşatılmaya çalışılmış olduğuna dikkat çekti. Ülkemizin bugüne kadar ki bir çok sorunun odağında  bu milletin içinden çıkıp devşirilerek devletimiz ve milletimiz aleyhine faaliyet gösterenleri işaret eden Kemal SANCAK, bugün yaşanılanların bundan yaklaşık olarak 150 yıl önce de yaşandığını belirtti. Sultan Abdülaziz ve Sultan II. Abdülhamit döneminin iyi anlaşılması gerektiğini ifade eden Sancak, bu iki padişahın bulundukları dönemin koşulları göz önüne alındığında takdire şayan bir irade ve yeteneğe sahip olduklarını söyledi. O dönemde de günümüzde de ülke kaderini etkileyen iç güçlerin aynı olduğunu dile getiren Sancak, bu güç unsurlarını bir sac ayağına benzeterek bunların askeri bürokrasi, sivil bürokrasi ve geçmişteki medreselerin bürokrasiye etki eden kadroları olduğunu ifade etti.

2

Prof.Dr. Kemal SANCAK son olarak da Milli menfaat ve ideallerimizin hayata geçirilebilmesi için partizanlıktan kurtulup siyasi birlikteliğin sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

FOTOĞRAFLAR

[nggallery id=9]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama