Okul Servisi Sürücülerine Denetim Getirilmeli

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

2013-2014 eğitim-öğretim yılı öncesinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından okul servisi sürücülerine ve rehber personele bilgilendirme eğitimi uygulandı. Bu eğitim kapsamında sürücülerin ve rehber personelin davranış ve sorumluluklarına ilişkin bilgilendirmeler yer aldı. Ancak ülkemizde bir çok konuda olduğu gibi caydırıcılık hükmü olmayan veya denetimi gerektiği şekilde yapılmayan bir takım kurallar çalışanlar tarafından yok sayılmaya devam ediyor.

Resmi kurumlarca gerekli evrak ve kriterleri sağlaması durumunda okul servis sürücüsü olabilen kişilerin davranışlarının ve sorumluluklarının doğrudan küçük yaştaki öğrencileri etkilemesi ve örnek teşkil edebilecek konumda olmalarından dolayı, gerekli mercilerin okul servisi sürücülerinin denetimini daha fazla ciddiye almaları gerekmektedir. Birlik Eğitim-Sen olarak özellikle altını çiziyoruz ki okul önlerinde öğrencileri bekleyen servis personellerinin sigara içme konusunda daha disiplinli davranarak sadece araçlarda değil okul önlerinde de sigara içmemeye hassasiyet göstermeleri ve bu duruma ilişkin yetkili mercilerin acil bir şekilde önlem almaları gerekiyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Millet 28 Şubat’ın Neresinde

Tam on beş yıl önce bugün Türk siyasi hayatı kökleri Osmanlı’ya kadar uzanan bir geleneğin uzantısı olan gayr-ı meşru bir hamleyle travmatik bir müdahaleyle karşı karşıya kaldı.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama