Mısır’da Darbe Karşıtlarına Katliam Niteliğinde Müdahale

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Mısır’ da darbe karşıtı vatandaşların toplandığı Rabiat’ül Adeviyye ve Nahda meydanlarına güvenlik güçleri tarafından müdahalede bulunuldu. Sivil halka silahlı müdahalede bulunan güvenlik güçleri bir katliama imza attı. Bazı resmi açıklamalara göre 300′ den fazla vatandaşın hayatını kaybettiği, yaralı sayısının ise 7000 civarında olduğu ifade edildi.

Darbe ile Devletin yönetimine el koyan Mısır ordusu, darbe karşıtı olan vatandaşlarına karşı uyguladığı şiddet yaptırımından vazgeçmiyor. Meydanlarda toplanan halka ateşli silahlarla müdahale eden ordu, bir ayı aşkın süredir ciddi can kayıplarına sebep olmaktadır.

Müslüman bir ülkede meydana gelen bu olayları ne ahlaka ne vicdana ne de İslam Hukukuna sığdırmak mümkün değildir. Bu gibi müdahalelerin uygulayıcısı olan güçlerin arkasında muhakkak İslam dışı faktörlerin yer aldığını söyleyebiliriz. Batı’nın bu katliama sessiz bir şekilde seyirci kalması gerçekleşen bu olayların kendi menfaatlerine uygun olmasından ileri gelmektedir. Yaklaşık olarak son 10 yıldır İslam coğrafyası üzerinde barış nutukları atarak Müslüman devletlerin iç meselelerine müdahil olan SÖZDE MEDENİYET ÜLKELERİ’nin şu anda bu katliama seyirci kalmaları akıllarda soru işareti oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplu Sözleşme Primleri ve BES Burs Hizmetleri

Uygulamaları, adımları, mesajları ile içinde yaşadığı toplumun hassasiyetlerini gözetmek, yönünü, yolunu, duruşunu; Türk Milletinin ufkunu genişletmek için kullanarak, milletin dik duruşuna, mücadelesine fayda sağlamak adına adım atmayı sorumluluk olarak telakki eden sendikamız Ocak ayı içerisinde başlattığı Toplu Sözleşme Primlerinin BES Burs hizmetlerine devredilmesi ile ilgili 2014 yılı çalışması sonuçlanmıştır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama