Kılıksız Kıyafet Değil, Serbest Kıyafet

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

KILIKSIZ KIYAFET DEĞİL, SERBEST KIYAFET

Gündemi ziyadesi ile meşgul eden Kılık-Kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesi ve gelişmişlik göstergesi olarak kafaların içindeki korkuların da silinmesi önemli bir gelişme olarak görülmektedir. Ancak her halde 10 yılı aşkın süredir iktidar gücünü devam ettiren  halk gücünün arzusunu anlayamamışken, imza kampanyaları ile bedeli geçmişte defaten ödenmiş mağdurlar üretmiş bu yönetmeliğin üstesinden gelmek için sivil toplum kuruluşlarının ortaya çıkaracağı anlama iradesinin başbakan tarafından söz ve icra ile  ifadelendirilmesini bekliyoruz!

Biz Birlik Eğitim-Sen olarak anlamsız mağdur üreten kılık-kıyafet yönetmeliğinin, şapka kanunu gibi hükmünü kaybettiğini, liyakat ehli olmanın, kafanın içi ile ilgilenmenin, kıyafet ehli olmaktan ülkemizin menfaatleri açısından şüphesiz daha etkili olduğunu söylüyoruz. Hassas olan bu konuda reklam kaygısı ile hareket edilmesini onaylamıyor, yeniden bir kalkınma hamlesinin, yürek fethinin, gelişmişliğin gerçekleşmesinde günümüzü ve geleceğimizi yansıtmayan kılık-kıyafet yönetmeliğinin ivedilikle değiştirilmesini ve hürriyeti engellemeyen bir yönetmeliğin acilen yazılması ve uygulamaya başlanmasını istiyoruz. İrademizi Sendika Yönetim Kurulunda da yürekle ifade ediyoruz.

Kılık Kıyafetin serbestliği ile ilgili sivil duruşun yanındayız…

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yönetim Kurulu Kararı

Akademisyen Maaş Zamları Meclis Gündeminde

Buna göre 30 bin civarındaki genç araştırma görevlilerinin maaşı 2 bin 365 liradan 3 bin 182 liranın üzerine çıkarılacak. 85 bin civarındaki yardımcı doçent, doçent ve profesörün maaşı ise ‘sınırlı’ düzeyde yükseltilecek. Ancak kıdemli hocalara, ar-ge,inovasyon, bilimsel çalışma performansına göre maaşlarını yüzde 20’ye kadar artıracak ‘teşvik primi’ verilecek.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP