Kılıksız Kıyafet Değil, Serbest Kıyafet

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

KILIKSIZ KIYAFET DEĞİL, SERBEST KIYAFET

Gündemi ziyadesi ile meşgul eden Kılık-Kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesi ve gelişmişlik göstergesi olarak kafaların içindeki korkuların da silinmesi önemli bir gelişme olarak görülmektedir. Ancak her halde 10 yılı aşkın süredir iktidar gücünü devam ettiren  halk gücünün arzusunu anlayamamışken, imza kampanyaları ile bedeli geçmişte defaten ödenmiş mağdurlar üretmiş bu yönetmeliğin üstesinden gelmek için sivil toplum kuruluşlarının ortaya çıkaracağı anlama iradesinin başbakan tarafından söz ve icra ile  ifadelendirilmesini bekliyoruz!

Biz Birlik Eğitim-Sen olarak anlamsız mağdur üreten kılık-kıyafet yönetmeliğinin, şapka kanunu gibi hükmünü kaybettiğini, liyakat ehli olmanın, kafanın içi ile ilgilenmenin, kıyafet ehli olmaktan ülkemizin menfaatleri açısından şüphesiz daha etkili olduğunu söylüyoruz. Hassas olan bu konuda reklam kaygısı ile hareket edilmesini onaylamıyor, yeniden bir kalkınma hamlesinin, yürek fethinin, gelişmişliğin gerçekleşmesinde günümüzü ve geleceğimizi yansıtmayan kılık-kıyafet yönetmeliğinin ivedilikle değiştirilmesini ve hürriyeti engellemeyen bir yönetmeliğin acilen yazılması ve uygulamaya başlanmasını istiyoruz. İrademizi Sendika Yönetim Kurulunda da yürekle ifade ediyoruz.

Kılık Kıyafetin serbestliği ile ilgili sivil duruşun yanındayız…

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yönetim Kurulu Kararı

Başbakan Davutoğlu’nun “Meritokrasi” Vurgusu

Umuyoruz ki hükümet deklere ettiği bu prensibin ictimasını da muhteva ettiği anlam doğrultusunda gerçekleştirir. Her zaman “demelerle değil etmemelerle” sonuca ulaşılabileceğine inanan bir sendikal yapı olarak prensip edindiğimiz “Liyakat” kavramının hükümet tarafından ictimasının her dem takipçisi olacağız.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP