İşin Aslı

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Yeniden Sil Baştan….
8 yıllık kesintisiz eğitimin dayatıldığı günlerde de, rövanşist bir anlayışla 3 çarpı 4 eğitim sistemine geçişin gerçekleştiği dönemde de ifade edegeldiğimiz ‘beşikten mezara kadar ilim’ sözünün hakikatine uygun davranılması tarafındayız.
Üstad Nurettin Topçu’nun ifadesi ile,
“bizi kendi ruhumuza kavuşturan, her hareketimizin ahlaki değeri olduğunu tanıtan, hayâya hayran gönüller, insanlığı seven temiz yürekler yetiştiren; her ferdimizi milletimizin tarihi içinde aratan; vicdanlarımıza her an Allah’ın huzurunda yaşamayı öğreten” eğitim anlayışının tarafındayız.
Her yıl yaklaşık 2 milyon öğrenci yeni kayıt olarak eğitim-öğretim hayatına başlamakta iken, Milli Eğitimden bütün bir milletin beklentisi evlatlarımızın yeteneklerini TESPİT ETMEK, onların, yeteneklerine uygun olarak eğitim almalarını TEŞVİK ETMEK ve nihayetinde üretime, ülke ekonomisine katkı sağlayıp milyonların istihdamına vesile olmaları için TEŞEBBÜSE GEÇİRMEKten başkası değildir. Bu iradeye muhtaç olduğumuzu ve geçmişin kıymetleri ile geleceğimizin umutları arasında köprü olmayı başarabilecek bu iradenin hayat bulması tarafındayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP