İnsan Ruhuna Değerek Ahlaklı Olunur…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

Yetimlerin yetimi, düşkünlerin kanadı, yoksulların sahibi, efendimiz peygamberimiz ne güzel söylemiş, ‘ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim’ diye. Dünyada en esaslı hakikatler arı duru bil dil ile ne güzel ifade ediliyor ve biz insanoğluna yürünmesi gereken yolu açık açık gösteriyor. ‘Doğruluğu elden bırakmayınız. Çünkü doğruluk, iyiliğe götürür. İyilik de cennete götürür.’ Demek ki; iyi olun demekle iyi olunmuyor. Kötülüğü örneklerle yayabilirsiniz, lakin iyilik yaşanınca örnek oluyor. Dünyanın gelip geçiciliğine kapılmadan, ölüm gerçeğinden kopmadan, emir olunduğu gibi dosdoğru olursa insan kıymetleniyor. Merciini Halik-i eşyada bulan insan, eşyaya mahkûm olmaktan kurtularak hürriyetine kavuşan, ruhunu rahatlatan insan oluyor. Öyle diyor ya yazar, ruhundaki kuvveti arttırdıkça insan, kötülüklerden kurtulur, olgunlaşır ve yükselir diye. Ve biz Nurettin Topçu’nun sözleri ile mukabele edip, paylaşıyoruz; ‘başkalarına iyilik yapmayı, kendimizde tekrarlamakla İYİ, işlerimizde adil olmayı tekrarlanmakla Adil, konuşmalarımızda nezaket kullanmakla NAZİK oluruz. Belirli bir süreliğine misafir olduğumuz dünyada unutmamak gerekir ki, insanlık ilanihaye kalacak olandır. Vesselam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Millet 28 Şubat’ın Neresinde

Tam on beş yıl önce bugün Türk siyasi hayatı kökleri Osmanlı’ya kadar uzanan bir geleneğin uzantısı olan gayr-ı meşru bir hamleyle travmatik bir müdahaleyle karşı karşıya kaldı.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama