Genel Başkandan Ziyaret

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Sürmene Ticaret

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Yönetim Kurulu üyeleri ile Sürmene ilçesine giden Sendikamız Genel Başkanı Murat KARATAŞ, burada Sürmene Ticaret Lisesi Müdür Yardımcılığı görevine atanan Okan SEYDİOĞLU’nu da makamında ziyaret etti. KARATAŞ, ziyaretinde kardeşlik hukukunun toplum nazarında makes bulan ve bundan da hicap duyulan sendikacılığın çok üstünde olduğunu ifade ederek, olması gereken hakikatin aslında çok kolay ve anlaşılabilir olduğunu söyledi. KARATAŞ, kim ne derse desin bir çalışanını ister memur ister işçi göz ardı eden, bütün çalışanlarını göz ardı eder. Onun için bugün devleti idare edenlerin sorumluluğu çok büyüktür, vebali çok büyüktür ve layık olunduğunda mükâfatı da çok büyük olduğunu söyleyerek sendikacılığın da iktidara rağmen yapılası bir şey olduğunun altını çizdi. Ziyaretten sonra basın çalışanlarına açıklamalarda bulunan KARATAŞ dershanelerle ilgili gündemin meşguliyetinin, basının bölünmüşlüğünün bize yakışan vakarı temsil etmediğine değinerek azınlık okullarının Türk vatandaşlarına açılmasına yönelik çalışmaların sendikamız tarafından takipçisi olunacağının altını çizdi. Daha sonra beraberinde Birlik Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Akdeniz ve sendikamız üyesi Yrd. Doç.Dr Oktay YILDIZ ile KTU Maçka Meslek Yüksekokulu müdürlüğüne atanan Prof.Dr. Erkol Demirci’yi makamında ziyaret ederek başarı temenni etti.

 

Maçka Ziyaret

Yöneticiliğin olmazsa olmazının adalet olduğuna işaret eden KARATAŞ, iş sana yapılmasını istemediğini başkasına yapmama gayretidir. Adaletle hükmedildiği ve çalışanına ayrım gözetmeksizin sahip olunduğu sürece kurumsal başarının geleceğine inancın tam olduğunu ifade eden Genel Başkan sohbet tadında gerçekleşen ziyarette öğretim elemanlarının özlükleri ile ilgili olarak da görüşlerini paylaştı. Akademisyenlerin maaşları ile ilgili herkesin malumu olan, hükümetin atmadığı adımlardan dolayı reel kaybı her geçen yıl artan, cefasına mukabil cazibesi kaybolan öğretim elemanlarının gelir ve kariyerleri arasındaki çelişkinin giderilmesinin bir zaruret olduğunun altını çizen Karataş, maaşlara yönelik radikal bir düzenleme beklediklerini, bu düzenlemeyi doçent ve profesörler dışındaki akademisyenlerin ise 10 yıldan fazla süredir beklediğini ifade etti. Ve zaruret haline gelen bu artışın hiçbir gruba mal edilemeyeceğini, reklam hazırlığında olanların geçmiş on yılın hesabını izah etmek zorunda olduklarını söyleyen KARATAŞ biz layık olma mücadelemizi sürdüreceğiz. Layık olana hakkını vermek de hükumetin sorumluluğudur . Ziyaret,  Yüksekokul Müdürlüğüne yeni atanan Prof.Dr. Erkol Demirci Hoca ile hatıra fotoğrafı çekilerek tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HABERLER
Birliksen

29 Aralık 2012 – Basın Bildirisi

Sayın Milli Eğitim Bakanı ile aynı pencereden bakıyoruz! Bizler de her adımda, bizim olan çocuklarımızın eğitimi ve gelecekleri için çabalamak, eğitime emek hasredenleri desteklemek, gücümüz nispetinde mücadele etmek istiyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP