Genel Başkan Murat KARATAŞ’tan Basın Açıklaması

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

IMG_2786 (2)

Kamu Yönetiminin bugününe ve yarınına yönelik olarak açık endişelerin var olduğunu ifade eden Birlik Eğitim Sen Genel Başkanı Murat Karataş, özellikle sendikaların sistemde işgal ettikleri yerle ilgili düşüncelerini başbakana hitaben dillendirdi. Karataş yaptığı açıklamada;  Türkiye Cumhuriyeti Devleti 62. Hükümetinin başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Sayın hocam;  Yeni diye kodladığınız ve yapısal hamlelerle sürdürülebilir büyümeyi, istikrarı sağlamlaştırmak üzere cümlelerinizde defaten yer bulan Türkiye’miz, Kamu Yönetimi alanında da mutlaka bir yenilenmeye muhtaçtır. Birliğimiz ve dirliğimiz için siyasi görüşleri sizlerle aynı olmamakla birlikte bu ülkeyi en az sizler kadar seven ve mücadele etmek isteyen nice kamu çalışanın varlığı ve ortaya koyacakları hizmetlerin yüreklendirilmesi Türkiye’mizin geleceğine güven verecektir. Ortak değerlerimize verdiğimiz desenleri anlamayan idrak fukaralarının danışmanlığı ve uygulamaları yüzünden ortaya çıkan hak gaspları her bir kamu çalışanının aklını meşgul etmektedir. Dolayısıyla Yeni Türkiye’nin Kamu Yönetimi konusunda ne yapacağı merakla beklenmektedir. Çaba ve emek hasrettiğimiz eğitim camiası boyutundan meseleyi irdelersek;  Sendikal iktidara gerek Milli Eğitim Bakanlığı ve gerekse taşra teşkilatları organizasyon şemasında siyasi iktidar tarafından açılmış meşru olmayan alan, kamu yönetiminde bugünün tartışmasız en derin sorunudur. Kamu İnsan Kaynakları Yönetiminde haddini ziyadesiyle aşanların at koşturduğu, üst mercilerin müdürlükler mi yoksa sendikamı olduğu konusunun tartışmasız kaldığı bu dönemde alınan kararların uygunluğu da değildir kaygı verici olan. Kararların uygulanması sürecinde yaşanılan ve yaşatılanlardır. Bu itibarla Rotasyon konusunun pratiği korkutmaktadır öğretmenlerimizi ve Türkiye’miz bu anlayışla ilerlemeye çalışmaktadır! Ömer Dinçer, bakanlığı döneminde eleştirilen onca yanlışına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı ve taşra teşkilatlarını ekibinin iradesi yönetiyorken şimdilerde bakanlığın nasıl yönetildiğinin cevabı Yeni Türkiye’nin tarifi sizde saklı kodları ile ifşa edilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Başkan’dan Erzurum Ziyareti

Genel Başkan Murat KARATAŞ Nisan ayı program takviminin ilk ayağı olan Erzurum’da Birlik Eğitim-Sen Erzurum İl Teşkilatı ve üyelerimiz ile bir araya geldi. Üyelerimizden Palandöken Yıldızkent Hüseyin Anvi Ulaş Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Adnan KARA’yı okulunda ziyaret eden Genel Başkan Murat KARATAŞ ardından Birlik Eğitim-Sen Erzurum İl Temsilciliğine ziyarette bulundu.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama