Genel Başkan Murat KARATAŞ’tan Basın Açıklaması

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

IMG_2786 (2)

Kamu Yönetiminin bugününe ve yarınına yönelik olarak açık endişelerin var olduğunu ifade eden Birlik Eğitim Sen Genel Başkanı Murat Karataş, özellikle sendikaların sistemde işgal ettikleri yerle ilgili düşüncelerini başbakana hitaben dillendirdi. Karataş yaptığı açıklamada;  Türkiye Cumhuriyeti Devleti 62. Hükümetinin başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Sayın hocam;  Yeni diye kodladığınız ve yapısal hamlelerle sürdürülebilir büyümeyi, istikrarı sağlamlaştırmak üzere cümlelerinizde defaten yer bulan Türkiye’miz, Kamu Yönetimi alanında da mutlaka bir yenilenmeye muhtaçtır. Birliğimiz ve dirliğimiz için siyasi görüşleri sizlerle aynı olmamakla birlikte bu ülkeyi en az sizler kadar seven ve mücadele etmek isteyen nice kamu çalışanın varlığı ve ortaya koyacakları hizmetlerin yüreklendirilmesi Türkiye’mizin geleceğine güven verecektir. Ortak değerlerimize verdiğimiz desenleri anlamayan idrak fukaralarının danışmanlığı ve uygulamaları yüzünden ortaya çıkan hak gaspları her bir kamu çalışanının aklını meşgul etmektedir. Dolayısıyla Yeni Türkiye’nin Kamu Yönetimi konusunda ne yapacağı merakla beklenmektedir. Çaba ve emek hasrettiğimiz eğitim camiası boyutundan meseleyi irdelersek;  Sendikal iktidara gerek Milli Eğitim Bakanlığı ve gerekse taşra teşkilatları organizasyon şemasında siyasi iktidar tarafından açılmış meşru olmayan alan, kamu yönetiminde bugünün tartışmasız en derin sorunudur. Kamu İnsan Kaynakları Yönetiminde haddini ziyadesiyle aşanların at koşturduğu, üst mercilerin müdürlükler mi yoksa sendikamı olduğu konusunun tartışmasız kaldığı bu dönemde alınan kararların uygunluğu da değildir kaygı verici olan. Kararların uygulanması sürecinde yaşanılan ve yaşatılanlardır. Bu itibarla Rotasyon konusunun pratiği korkutmaktadır öğretmenlerimizi ve Türkiye’miz bu anlayışla ilerlemeye çalışmaktadır! Ömer Dinçer, bakanlığı döneminde eleştirilen onca yanlışına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı ve taşra teşkilatlarını ekibinin iradesi yönetiyorken şimdilerde bakanlığın nasıl yönetildiğinin cevabı Yeni Türkiye’nin tarifi sizde saklı kodları ile ifşa edilecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BES Burs Başvuruları Başlamıştır.

2014 Yılı BES Burs Başvurularımız 02.10.2014 İtibari İle Başlamıştır.

Başvuru sürecinin hızlı ilerlemesi için lütfen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak giriniz. Burs ile ilgili detaylı açıklamalar aşağıda yönergemizde belirtilmiştir. Tüm soru ve sorunlarınız için bizlere iletişim kısmından ulaşabilirsiniz. Son Başvuru Tarihi 21.10.2014’tür.

Devamını Oku »
SENDİKAMIZDAN
Birliksen

Birlik Eğitim-Sen Genel Sekreteri Fatih Yalçın’dan Genel Kurul Konuşması

Genel Kurul açılış konuşmalarında söz alan Genel Sekreter Fatih Yalçın “Sendikacılığı daima bir hak arayışı olarak görmedik. Önce kendimizi düzelttikten sonra arkadaşlarımızın hak arayışlarını daha iyi yapabileceğiz.” diyerek sendikal mücadelede şahsi eksiklikler giderilerek yapılacak bir mücadelenin daha etkin ve daha anlamlı olacağını ifade etti.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP