Genel Başkan Gaziantep’te Temsilci ve Üyelerimizle Bir Araya Geldi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Genel Başkan Murat KARATAŞ Gaziantep’teki ziyaretlerinde temsilci ve üyelerimiz ile bir araya geldi.Üyelerimizin katılımlarıyla Şahinbey’de Birlik Eğitim-Sen İl Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

2

Toplantıya Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ, Tüm Büro-Sen Genel Başkanı Veysel YILMAZ, Diva-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mustafa Fidan ve Diva-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Mustafa Çopursuz da katıldı. Okul ziyaretlerinde de bulunan Genel Başkan Şehitkamil’de Abdulkadir Konukoğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesini ziyaret ederek okul müdürü Mehmet Hanefi YILMAZ, okul müdür yardımcısı ve aynı zamanda üyemiz Hızır Ahmet GÜL ve buradaki üyelerimizle bir araya geldi.

3

Daha sonra buradan Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesine geçilerek burada da okul müdürü Mustafa SERTKAYA ve üyemiz İbrahim KAYGISIZ  ile görüşüldü.

7

Ardından Şahinbey Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini ziyaret eden Genel Başkan müdür yardımcısı ve aynı zamanda üyemiz Aysun İNANIR, Gaziantep İl Temsilcimiz Kadir ÖZLÜ, üyelerimiz ve okuldaki öğretmenlerle bir araya geldi.

4

Okul ziyaretlerinin ardından Tüm Memur-Sen konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ ve Tüm Büro-Sen Genel Başkanı Veysel YILMAZ ile birlikte Diva-Sen Gaziantep şubesi ziyaret edildi. Daha sonra Gaziantep defterdarlığına geçilerek burada görüşmelerde bulunuldu.

Gaziantep’te temsilci ve üyelerimizle bir araya gelen Genel Başkan Murat Karataş görüşmelerde, Gaziantep ve çevresinde kurulmak istenilen sendika teşkilatlarına ilişkin değerlendirme ve fikir alışverişinde bulundu. Buradaki görüşmelerinde Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Birlik Eğitim-Sen olarak güçlü genel merkezlerden ziyade güçlü taşra teşkilatlarının kurulması gerektiğini ifade eden sendikamız Genel Başkanı Murat Karataş, taşra teşkilatlarının önemine değindi. Bunun dışında sayı sendikacılığından taraf olmadığını, 100.000’leri bulan sendika mevcutları yerine mensubiyet duygusuna sahip 1000 üyenin sendikal mücadelede daha faydalı olacağını savunan Genel Başkan ve üyelerimiz varolan sendikaların işleyişine yönelik analizlerde bulunurken, işçi sendikalarının 50 yılda tükettiği itibarı ve vazife anlayışını kamu sendikalarının  20 yılda bitirmeye talip olduğu ifadelerine yer verildi.

Yönetici atamalarıyla ilgili konuya da değinilen görüşmelerde, atamalarda mülakat sistemi uygulanmasının haksızlıklara yol açtığı, puanı yüksek olan yöneticilerin mülakatlar nedeniyle atanamayabildiği ifade edildi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP