Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ Milli Eğitim Bakanı olsun ya da YÖK Başkanı

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

adaletbakanı

Özlük hakları ile ilgili konularda daima bol nasihat, bol gerekçe ve az ödeme, az düzenleme ile karşı karşıya bırakılan Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK eğitimcileri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kendi bakanları olması gerektiğini ifade ediyor!

Adalet bakanı son günlerde daha hafızalarımızda yer edinmesine bile fırsat verilmeden hakim ve savcılara yönelik yapılmasını istediği zammı onaylattı! Ve maharetle seyyanen planlanan zam nihayetlendirildi! Bütün hakim ve savcılara hayırlı olsun. Yanlış anlaşılmasın ki bizi ilgilendiren zammın verilmesi değil elbette. Söz anlamını yitirmeden gerçekleştirilen ve yasalaştırılan düzenlemeye dikkat çekmek istiyoruz.

Şimdi 14 yıldan bugüne kadar geçen sürede neredeyse 2 hükümet dolusu bakan öğretim elemanlarının reel kaybının telafi edilmesi hususunu dillendirdi. Hiçbir mağduriyeti sahiplenmeyen, yaşanmışlıkların üzerini maharet ile örten, kul hakkının hakikatini örseleyen iktidar sendikası, nakde dönüşür düşüncesi ile akademik çalışanların durumları ile ilgili rapor dahi yayımladı. Ya hu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığı döneminde talimat verdi. Ve ne yazık ki 14 yıllık kayıp ve umutla kandırılan öğretim elemanlarının maruz bırakıldığı kabalık giderilemedi. Bilim de adamları da kıymetsizleştirildi.

Sonra Milli Eğitim Bakanlığında çalışan ve bir dönem “Öğretmenlerle ilgili bir teklif var. Bu camia benim en çok saygı duyduğum kesimdir. Onlara ek ödenek olarak resen 100 lira daha verelim. Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Ne karşılığı alıyor? Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. 40 saat için bu rakamın altında alanlar da var. Öğretmen ek ders verirse, bunun üstünde alıyor. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili ise 20 gün. Şimdi soruyorum; bu haksızlık değil mi?” ifadelerinin muhatabı olanlar 2014 Ocak Temmuz aylarında verilen 75 liralık teselli düzenlemesine uygun görüldüler.

Uzun söz yorar oldu hepimizi. İsteriz bu hızı görünce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ önce YÖK Başkanı olsun! Öğretim Elemanlarının özlük problemlerine çözüm olsun! Sonra Milli Eğitim Bakanı olsun. Bütün eğitim camiasının sorunları çözülsün!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

1 Ağustos Sürecinden Beklediklerimiz

1 Ağustos itibari ile Toplu Sözleşme görüşmeleri başladı. Kamu çalışanlarının ilgilendiren toplu sözleşmelerde bir çok konu masaya yatırılıyor. Maaş zamlarından atamalara, nöbet probleminden mobbing’e ve daha bir çok problemin görüşüleceği toplu sözleşmelerde çözülmesi gerektiğine inandığımız öncelikli konular afişimizde maddeler halinde sıralanmıştır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP