Yerel Seçimler Hayırlı Olsun

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Hüseyin Demirci-3

 

Çok zor ve endişe verici bir süreçten sonra 30 Mart 2014 Mahalli seçimlerin ülkemiz genelinde huzur ve sükûnet içerisinde tamamlanmış olması bizleri son derece memnun etmiştir. Yapılan bu mahalli seçimlerin ülkemiz ve bütün sevenlerimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Demokrasilerin ana unsuru olan seçimler, adayların ve projelerin seçmen kitlelerine tanıtımı anlamını taşır. Aynı zamanda seçimler, ülkenin genel gidişatının da sandığa yansımasıdır. Yeryüzü coğrafyasında devlet ve millet olarak tek başına yaşanılmadığı için, diğer ülkeler nezdinde devlet gücünün de bir göstergesidir. Bundan dolayıdır ki, ülkemizde yapılan bütün seçimler kendi milletimizi ilgilendirdiği kadar dış ülkelerin de devletimize karşı bakış açısını beraberinde getirmektedir. Seçim sonrası yurt içi ve yurt dışında sevgi gösterileri bunun bir ispatıdır.

Cennet yurdumuz jeopolitik ve jeostratejik olarak dünyanın en hassas bölgesinde bulunmaktadır. Asya-Avrupa ve Ortadoğu üçgeninde bulunan güzel yurdumuz, sürekli tehdit altındadır. Zira gerek yer altı ve yer üstü zenginliklere gerekse de emellerini gerçekleştirmek isteyen ülkelerin hayallerini gerçekleştirmeleri için, Türkiye’yi ya saflarına katmaları ya da yok etmeleri gerekmektedir. Bu noktadan hareketle, günümüze kadar oluşturulan devletlerarası birlikteliğin içerisine bizi almadıklarına göre geriye tek bir seçenekleri kalmaktadır. O da; bölüp, parçalayıp ve yok etmektir. Müstemleke ruhlu devletlerin emelleri uğrunda yaptıkları bütün sinsi faaliyetleri necip milletimizin ekseriyeti bilir ve oyunun farkında olduğunu da tepkisel olarak gösterir. Nitekim Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Sağcı-Solcu ayrılıklarını yürürlüğe koyan iç ve dış düşmanlarımız, necip milletimizin feraseti neticesi süfli emellerine dün ulaşamadıkları gibi bugün de ulaşamamışlardır. 30 Mart 2014 mahalli seçimleri öncesi de yine milletimizi bölüp vatanımızı istila etmek isteyenlerin bütün çabaları karşılıksız kalmıştır. Aziz milletimizin milli ve dini duyguları bu şekilde devam ettiği müddetçe de asla kötü niyetlilerin sinsi planlarına müsaade edilmeyecektir.

Yazımın başında da ifade ettiğim gibi, çok zor ve endişe verici mahalli idareler seçimi neticesinde mesuliyetli bir o kadar da ağır görevi deruhte etmek üzere seçilen bütün başkanlarımızın, meclis üyelerimizin, muhtarlarımızın siyasi görüşlerini, etnik özelliklerini bir tarafa koyup bütün vatandaşlarımızı eşit muameleye tabi tutmaları en büyük isteğimiz ve beklentimizdir. Çünkü milletimizi bir bütün olarak gördüğümüz takdirde huzur ortamı buram buram kokacaktır. Aksi halde süfli emellerine bir türlü ulaşamayan şer güçlerin ekmeklerine yağ sürmüş oluruz.

Bu vesile ile, Tüm Memur-Sen Konfederasyonu adına 30 Mart 2014 mahalli idareler seçiminde mührü eline alan bütün başkanlarımıza başarılar dileriz.

Kazanan devletimiz ve necip milletimiz olsun.

Saygılarımla.

       Hüseyin DEMİRCİ

            Tüm Memur-Sen Konfederasyonu

Genel Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP