TÜRKİYE’NİN MAARİF DAVASI

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

images

 

Ne doğumudur vesile bugün bu terennümün ne de ebediyete yolculuğu. Kendi ajandamızda böyle kodlasakta hediyeleşmek için mutlaka özel bir gün beklemek beyhude. Alacaksınız yüreğinizden , ruhunuzdan karşı tarafın önce yüreğine ve ruhuna dokunacaksınız. Bunu ne zaman yaşarsanız o zaman yapacaksınız.

Bizler de bu vesile ile Nurettin Topçu Hocamızı hatırla yad ediyor, Türk kültür ve fikir hayatına kazandırdıklarını unutmuyor ve kendi reçetesini bugünün maarif problemine çözüm diye neşrediyor, onun satırlarından dökülen cümleleri paylaşıyoruz.

Rabbim Rahmet Eylesin.

Bize bir insan mektebi lazım. Bir mektep ki bizi kendi ruhumuza kavuştursun; her hareketimizin ahlaki değeri olduğunu tanıtsın; hayaya hayran gönüller, insanlığı seven temiz yürekler yetiştirsin; her ferdimizi milletimizin tarihi içinde aratsın; vicdanlarımıza her an Allah’ın huzurunda yaşamayı öğretsin.

Bu mektepte edebiyat , tarih ve felsefe kültürü başta gelecek ve onun yetiştiricileri sadece bir memur değil, örnek insan olacaklardır. Din görevinin bile para ile yapıldığı bir düzenin tersine çevrilmesi lazım geliyor. Ancak böyle yepyeni bir anlayışın benimsenmesiyle Türk millet maarifini kurmak ve ruhlarımızda Rönesans  açmak kabil olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mısır’da Devam Etmekte Olan Şiddet Olaylarını Lanetliyoruz!

Geçtiğimiz günlerde Mısır’da Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda toplanan halka darbeciler tarafından ateş açılması sonucu 100’ün üzerinde Müslüman vatandaş hayatını kaybetmiş ve binlercesi yaralanmıştır. Kendi halkına zulmeden, bu katliama göz yuman ve iştirak edenleri lanetliyoruz. Olaylar sonucunda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama