TÜRKİYE’NİN MAARİF DAVASI

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

images

 

Ne doğumudur vesile bugün bu terennümün ne de ebediyete yolculuğu. Kendi ajandamızda böyle kodlasakta hediyeleşmek için mutlaka özel bir gün beklemek beyhude. Alacaksınız yüreğinizden , ruhunuzdan karşı tarafın önce yüreğine ve ruhuna dokunacaksınız. Bunu ne zaman yaşarsanız o zaman yapacaksınız.

Bizler de bu vesile ile Nurettin Topçu Hocamızı hatırla yad ediyor, Türk kültür ve fikir hayatına kazandırdıklarını unutmuyor ve kendi reçetesini bugünün maarif problemine çözüm diye neşrediyor, onun satırlarından dökülen cümleleri paylaşıyoruz.

Rabbim Rahmet Eylesin.

Bize bir insan mektebi lazım. Bir mektep ki bizi kendi ruhumuza kavuştursun; her hareketimizin ahlaki değeri olduğunu tanıtsın; hayaya hayran gönüller, insanlığı seven temiz yürekler yetiştirsin; her ferdimizi milletimizin tarihi içinde aratsın; vicdanlarımıza her an Allah’ın huzurunda yaşamayı öğretsin.

Bu mektepte edebiyat , tarih ve felsefe kültürü başta gelecek ve onun yetiştiricileri sadece bir memur değil, örnek insan olacaklardır. Din görevinin bile para ile yapıldığı bir düzenin tersine çevrilmesi lazım geliyor. Ancak böyle yepyeni bir anlayışın benimsenmesiyle Türk millet maarifini kurmak ve ruhlarımızda Rönesans  açmak kabil olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İŞİN SONU!

Görev süresi uzatılmayan okul müdürlerinin bulunduğu okulların durumları ve aynı okullarda görev yapmakta olan müdür yardımcılarının gelecekleri belirsiz. Özellikle müdür atamalarına dair yaşananlar ve iktidar sendikasının Milli Eğitim Bakanlığını ve bütün pozisyonlarını yönetme iştahı, eğitimin değersizleştirilmesinin yolunu açacaktır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP