Siyasetin Kirlettiği Sendikalar Memura Ne yarar Sağlar

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

siyah beyaz

 

Sendikalar siyaset yapmaz demiyoruz. Elbette sendikalar siyaset yapar. Yapmalı da. Ancak yapacağı siyaset kamu çalışanının özlük haklarına yönelik atılması gereken adımların siyasetidir. Yapılması gereken siyaset cemiyetin topyekun çıkarlarını gözetme üzerine sivil olmanın sağladığı imkanlar siyasetidir. Farklılıkların aynı adreste toplanması gerekmez. Ortak mağduriyetlere birlikte bağırabilme siyaseti yapılabilmelidir. Yoksa kimse ağaç kovuğundan da çıkmış değildir. Ancak asıl olan Türk Milletinin geleceği ve muzaffer olabilmesi ise yapılması gereken çalışanların buna hazır edilmesi siyasetidir.

Fakat 50 yılda işçi sendikalarının verdiği kötü imtihanı ve kötü namı memur sendikaları 20 yıla sığdırmış ve yeni bir seçim dönemi yaklaşırken siyasetin tezgahına düşmüş sendikacılığın izleri ortaya çıkacaktır. Talebimiz açıktır. Hulasası kafidir. Memura siyaset yapmanın yolu açılmalıdır, sendikalar politik hamlelerden kurtarılmalıdır. Toplu sözleşme Primleri devlet tarafından ödenmemeli, Sendikalar sivilleşmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Seçimler Hayırlı Olsun

Çok zor ve endişe verici bir süreçten sonra 30 Mart 2014 Mahalli seçimlerin ülkemiz genelinde huzur ve sükûnet içerisinde tamamlanmış olması bizleri son derece memnun etmiştir. Yapılan bu mahalli seçimlerin ülkemiz ve bütün sevenlerimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP