Gaziantep-Bahar TV

Birlik Eğitim Sen Genel Eğitim ve Sosyal İş. Sekreteri Hızır Ahmet Gül, rotasyona evet ancak her fırsatı, her adımı öğretmenleri köşeye sıkıştırmak için kullanan anlayışların “tamamına hayır” dediklerini ifade etti.

Kamu İnsan Kaynakları Yönetiminde haddini ziyadesiyle aşanların at koşturduğu, üst mercilerin müdürlükler mi yoksa sendikamı olduğu konusunun tartışmasız kaldığı bu dönemde kaygı verici olan alınan kararların uygunluğu değildir. Kararların uygulanması sürecinde yaşanılan ve yaşatılanlardır. Bu itibarla Rotasyon konusunun pratiği korkutmaktadır öğretmenlerimizi. Üzülerek yaşamaktayız ki Türkiye’miz bu anlayışla ilerlemeye çalışmaktadır! Stajyer öğretmenlerin stajyerliğini tehdit unsuru olarak kullananların, yönetici atamalarında liste hazırlamayı hak hukuk savunuculuğu diye satanların rotasyon konusunda öğretmenlerimize yönelik uygulayacağı yöntem şimdiden tahmin edilmekte, görülmektedir.

Bizler Birlik Eğitim Sen teşkilatı olarak hakkı batıldan ayırarak hakkı yükseltme düsturumuzun yılmaz savunuculuğunu bu süreçte de bize yakışır bir şekilde ortaya koyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ülke yönetiminde bulunan insanların da hak kıstasını düstur edinerek bu süreci hakkıyla yönetmesini arzuluyoruz. Umuyoruz ki bu süreç için şüphelerimiz boşa çıkacaktır.!…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir