Promosyon Meselesi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Birçoğumuz için ‘bankalarda tutmayın lakin mutfağınıza da sokmayın’ hassasiyeti ile kullanımı şüpheli olan maaş promosyon ödemelerinin finans kurumlarında bekletilmesinin anlamı da yoktur. Hatta daha büyük rakamların istenmesi de son derece makuldür. Lakin çok daha önemlisi usuldür. Ücretliler üzerlerinden kazanma hırslarına mağlup olan bankalar, fillerin tepişmesini andıran bir anlayışla faaliyetlerini sürdürürken, görmezden gelinen çalışanlardan başkası değildir. Hal böyle iken promosyonu amaçmış gibi gösterip peşinde koşan değil, peşinden koşulan bir anlayışla meslek onurunu ve dik duruşu muhafaza etmenin önemli olduğunu ifade ediyoruz. Diğer taraftan ekonomik şartlara bağlı olarak her ay güncellenen promosyonlar sebebiyle bankalar arası mekik dokumaya itilen emeklilerimize yapılan ve görmezden gelinenin de aslında büyük bir kabalık ve nezaketsizlik olduğunun altını çiziyoruz.

Geçmişte fiş toplama çilesi vardı. Yıl sonu geldiğinde kurulmuş saat gibi toplanmış fişler dizilir, eksikler için market, pazar, kasap, manav gezilirdi…. Çok şükür ki kamu çalışanını zaman zaman yaralayan ve aciz bırakan bu uygulamadan vazgeçildi. Şimdi de çalışanlarımıznı ve emeklilerimizin itibarını gölgelemeyecek şekilde bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hem siyasiler hem de bürokratlar için bir sorumluluktur. Kaldı ki; banka promosyonlarının milletin faydasına olabilecek organizasyonlara aktarılması ve bizzat takip edilmesi pekâlâ tavsiye edilebilir. Lakin bu da doğrudan hak sahibinin takdiridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başbakan Davutoğlu’nun “Meritokrasi” Vurgusu

Umuyoruz ki hükümet deklere ettiği bu prensibin ictimasını da muhteva ettiği anlam doğrultusunda gerçekleştirir. Her zaman “demelerle değil etmemelerle” sonuca ulaşılabileceğine inanan bir sendikal yapı olarak prensip edindiğimiz “Liyakat” kavramının hükümet tarafından ictimasının her dem takipçisi olacağız.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama