Prof.Dr.Ersan BOCUTOĞLU ile Kırım ve Suriye Meseleleri Üzerine Söyleşi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Söyleşi-1

Dün(08.04.2014)  sendikamız Trabzon İl Temsilciliğinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr.Ersan Bocutoğlu’nun katılımıyla “Kırım ve Suriye Meselelerinin Türkiye Ekonomisine Etkileri” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Sıcak bir ortamda gerçekleştirilen söyleşi de Bocutoğlu bir ekonomist olarak dünya gündemindeki olayların ülkemizi ekonomik ve siyasi olarak nasıl etkilediğine ve etkileyeceğine değindi.

Söyleşi-2

Programın bir bölümünü kendi analiz ve düşüncelerine ayıran Bocutoğlu, geri kalan kısımda ise katılımcıların sorularını cevaplamaya ayırdı. Bocutoğlu konuşmasında dünyadaki dengelerin ekonomi ve kaynak yani ham madde odaklı olduğunu dile getirirken, dünya devletlerinin bu noktada sergiledikleri tavırlara da değindi. Ülkemizin gündemde olan karışıklıklardan etkilenmemesi için öncelikle birlik ve beraberliğin gerekliliği vurgulayan Bocutoğlu, ardından milletimizi ayakta tutacak olan gücün milli ve manevi değerlerimize bağlanmakla var olacağını ifade etti.

Üç saat süren söyleşide soru-cevap kısmının ardından program son buldu.

PROGRAM FOTOĞRAFLARI

[nggallery id=6]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üstad’ı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz…

Dün(25.05.2014) vefatının 31. yıl dönümü, bugün ise dünyaya gelişinin 110. yıl dönümünde Üstad Necip Fazıl’ı rahmetle ve şükranla anıyoruz. Şöhretinin zirvesinde iken felsefi arayışlarını sürdürüp içinde yeni bir dönemin doğum sancısını hisseden…

Devamını Oku »
HABERLER
Birliksen

29 Aralık 2012 – Basın Bildirisi

Sayın Milli Eğitim Bakanı ile aynı pencereden bakıyoruz! Bizler de her adımda, bizim olan çocuklarımızın eğitimi ve gelecekleri için çabalamak, eğitime emek hasredenleri desteklemek, gücümüz nispetinde mücadele etmek istiyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP