Norm Kadro Fazlası Öğretmenlere Fatura Ödettiriliyor

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

öğretmen

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri ile ilgili basın açıklaması yapan Birlik Eğitim-Sen Genel Başkan’ı konuyla ilgili olarak açıklama yaptı.
Genel Başkan: “Altı ayda sistemi, gündemi, çatıyı, yapıyı değiştirenlerin(niyetleri ne kadar iyi ve halisane olursa olsun) uygulamayı 3 yıla yaymalarının izahını nasıl yapacakları merak konusudur. Bugün illerde tabela değişikliği ile yer değiştiren ya da değişime zorlanan eğitimci arkadaşların sayısı hiç de az değildir ve her yıl okuttukları derslerin sayıları, saatleri giderek azalacak olan nice sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri bu zorunlu değişikliklere maruz kalacaktır. Bakanlığın bu ve buna benzer gerekçelerle mağdur üretmeye son vermesi, tedricen gerçekleştirilecek uygulamanın en azından bu yıl sonu ile durdurulup, öğretmen hareketlerinin nihayetlendirmesi gerekir.Çalışmakta olduğu okulda kaygıları ile yüzleşen eğitimcinin verebilecekleri tepe yöneticileri tarafından gösterilen değer ile, kurulan empati ile doğru orantılıdır.

Bakanlığın süregelen zamanda bir türlü gerçekleştiremediği insan kaynaklarına dair reformların ve siyasi yer değiştirmelerin, dengesiz atamaların bugün çalışan eğitimci arkadaşlara fatura edilmesinin izahla bağlantısı yoktur. Bununla birlikte illerde zaman zaman ortaya konan yanlış uygulamalarla da yer değiştirmek zorunda bırakılan eğitimci sayısı körüklenmektedir. Bakanlık yetkililerinden beklenilen duru, anlaşılır ve eğitimci arkadaşların mağduriyetini ortadan kaldıracak, kaygıları dindirecek, kurumla olan duygusal bağını arttıracak adımların ivedilikle atılması ve bu konuda bütün eğitimcilerin bilgilendirilmesidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nice Yıllara…

Bizler seferle yükümlüyüz zaferi veren Allah’tır düsturunu benimseyen kutsal davanın hizmetkarları olarak çıktığımız yolda 04 Kasım itibariyle çok şükür birinci yılımızı geride bıraktık.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP