Norm Kadro Fazlası Öğretmenlere Fatura Ödettiriliyor

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

öğretmen

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri ile ilgili basın açıklaması yapan Birlik Eğitim-Sen Genel Başkan’ı konuyla ilgili olarak açıklama yaptı.
Genel Başkan: “Altı ayda sistemi, gündemi, çatıyı, yapıyı değiştirenlerin(niyetleri ne kadar iyi ve halisane olursa olsun) uygulamayı 3 yıla yaymalarının izahını nasıl yapacakları merak konusudur. Bugün illerde tabela değişikliği ile yer değiştiren ya da değişime zorlanan eğitimci arkadaşların sayısı hiç de az değildir ve her yıl okuttukları derslerin sayıları, saatleri giderek azalacak olan nice sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri bu zorunlu değişikliklere maruz kalacaktır. Bakanlığın bu ve buna benzer gerekçelerle mağdur üretmeye son vermesi, tedricen gerçekleştirilecek uygulamanın en azından bu yıl sonu ile durdurulup, öğretmen hareketlerinin nihayetlendirmesi gerekir.Çalışmakta olduğu okulda kaygıları ile yüzleşen eğitimcinin verebilecekleri tepe yöneticileri tarafından gösterilen değer ile, kurulan empati ile doğru orantılıdır.

Bakanlığın süregelen zamanda bir türlü gerçekleştiremediği insan kaynaklarına dair reformların ve siyasi yer değiştirmelerin, dengesiz atamaların bugün çalışan eğitimci arkadaşlara fatura edilmesinin izahla bağlantısı yoktur. Bununla birlikte illerde zaman zaman ortaya konan yanlış uygulamalarla da yer değiştirmek zorunda bırakılan eğitimci sayısı körüklenmektedir. Bakanlık yetkililerinden beklenilen duru, anlaşılır ve eğitimci arkadaşların mağduriyetini ortadan kaldıracak, kaygıları dindirecek, kurumla olan duygusal bağını arttıracak adımların ivedilikle atılması ve bu konuda bütün eğitimcilerin bilgilendirilmesidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Başkanımızın Gaziantep ve Kahramanmaraş Programları

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ bayram sonrası Gaziantep ve Kahramanmaraş’a sendikal faaliyetler çerçevesinde bir gezi düzenleyecek. 24 Ekim’de Gaziantep’te bulunacak olan Genel Başkan, burada üyelerimiz ile bir araya gelerek Gaziantep’te yapılacak olan teşkilatlanmaya yönelik çalışmalar yapacak.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama