Neden ?

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

oggiewjpgouvpwev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile dershaneler ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde 14 Mart 2014 itibarıyla eğitim personeli olarak çalışmakta olup

1 Ocak 2014 itibarıyla en az 6 yıl sigorta primi ödenenler, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmadan öngörülen diğer koşulları taşımak suretiyle 6 ay içinde bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak sözlü sınavda başarılı oldukları takdirde, kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerdeki boş sözleşmeli öğretmen pozisyonlarına atanabilecek iken,

KPSS mağduru olarak MEB’te yıllarca ücretli öğretmenlik görevini bütün zorluklarına rağmen yerine getirenler bu haktan NEDEN istifade edemeyecek ?  Son yıllarda öğretmenler odasında ki tablo hep yürek burktu…Bir tarafta kadrolular, bir tarafta sözleşmeliler, bir tarafta ücretli öğretmenler… Bakanlık, öğretmen açığını yıllarca ücretli öğretmenler üzerinden tamamlamaya çalıştı. Geçmişte sigorta primleri ile ilgili bir çok problemle de yüzleşmek zorunda bırakılan, duygusal baskılara maruz kalan ücretli öğretmenlere özel sektörde öğretmenlik mesleğini icra edenlere tanınmış hakkı bile çok görmek büyük bir vefasızlıktır. Ve bu vefasızlığı ortadan kaldırmak Bakanlığın ve hükumetin  boynuna borçtur.

Bununla birlikte ülkemizde 40 yaşını geçmiş, donanımı ve formasyonu ile öğretmenlik dışında bir mesleği olmayan, sadece eleme amaçlı olarak adayların önüne çıkartılan KPSS’yi geçemediği için mesleğini de icra edemeyenlerin, eğitimin inkıtaya uğradığı bölgelerimiz başta olmak üzere bütün Türkiye’de eğitim seferberliğine ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte mutlaka değerlendirilmesi gerekmektedir.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayburt’a Okul Ziyareti

Erzurum’un ardından Bayburt’a geçen Genel Başkan Murat KARATAŞ , sendikamız Genel Sekreteri Fatih YALÇIN ile bir araya gelerek Bayburt İl Temsilcimiz Yusuf ERYILMAZ’ın da görev yaptığı Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyarette bulundu.

Devamını Oku »

Her Dem Besmele

İşte başlıyoruz. Yeniden, yürekle, cesaretle, besmele ile, memleketimize ve milletimize olan bağlılığımız ile, dupduru bir özlemle, geleceğin Türkiye’si için azimle, kararlılıkla, nezaketle, nemelazımdan uzak başlıyoruz. Yeniden mücadele, yeniden ve her defasında eğitim diyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP