Modern Köleliğe Hayır – MEB TASARISINI KABUL ETMİYORUZ

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

logo tasarım

Birlik Eğitim-Sen olarak sağduyulu davranılması gerektiğini söylüyor, çözdüğünden çok sorun üretecek MEB tasarısının yeniden bütün paydaşların düşünceleri ile değerlendirilmesini ifade ediyor, inatla atılan her adımın Türk Milletine bedel ödettiğini haykırıyoruz.

Apar topar hazırlanan MEB Tasarısının geri çekilmesini istiyoruz. Eğitim öfke ile, kızgınlık ile, inat ile yönetilemez.  Dün olduğu gibi bugün de ortaya konan yanlış yönetim algısı eğitim mücadelesini zayıflatmakta, eğitimcilerin enerjilerini, mücadelelerini, heveslerini engellemektedir. Bu yanlış algı ortaya konan yanlış uygulamalar, yap boz tahtasına çevirdiğimiz eğitim geleceğimizi tehdit etmektedir. Çocuklarımıza bedel ödetilmektedir. Geleceğimiz arada kaynamaktadır.

Bizler devşirilmiş her algının her uygulamanın karşısında dik duracak, haksızlığa karşı mücadeleden geri adım atmayacağız. Siyasallaşmış Sendikal düşüncelerin tamamına karşıyız. Karşı olacağız. İrademiz bize der ki MEB tasarısı acelece hazırlanmış ve çalışanı modern köle telakki etmiş bir tasarıdır.

İdeal olan bütün sendikaların haksızlığa, hukuksuzluğa karşı birlikte irade koyabilmesi,  dik durması iken maalesef pratikte güdümlü sendikacılıktan dolayı bu mümkün değildir. Birlik Eğitim-Sen MEB tasarısının geri çekilmesi ve çalışanı baskılayan bütün maddelerinin kaldırılması için 26-27 Şubat 2014’te gerçekleştirilecek tepki eylemlerine katılacak üyelerinin iradelerini 25 Şubat 2014 tarihli  Yönetim Kurulu Kararı ile güvence altına almıştır.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HABERLER
Birliksen

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Yetkili Kurulları Oluştu

9 Haziran Pazar günü Tüm Memur-Sen Konfederasyonu 1.Olağan Genel Kurulunda 176 delegenin katılımıyla yapılan seçimlerde 171 geçerli 5 geçersiz oy neticesinde oluşan Tüm Memur-Sen Konfederasyonu yetkili kurullarının asıl ve yedek üyeleri şu şekildedir;

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP