Mısır’a Sessiz Kalmayacağız

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Mısır İdamları

Diyoruz ki Mehmet Akif’in 1920 yılında Balıkesir’de söylediği gibi;

Ey müslüman, Cihan altüst olurken seyre baktın öyle durdun da. Bugün bir serserisin kendi yurdunda.

mısraları haçlı zulmünün karşısında dik durmadan, bir olmadan başarılı olunamayacağını ifade ediyor. Bugün bize düşen; Mısırda, Suriyede, Filistinde, Mymarda ya da dünyanın herhangi bir bölgesinde zulme maruz kalan, haksızlığa uğrayan, tuzağın içine çekilen Müslüman kardeşlerimiz için çaba göstermektir. Bugün bize düşen; enerjimizi kullanacağımız, gücümüzü parlatacağımız adımlar atmaktır. Bugün bize düşen; fitnecilerin, ara bozucuların oyunlarına düşmeden kucaklaşmak, sonra ne kadar zulüm varsa mazluma karşı, dinine, diline bakmaksızın mazlumun yanında, zalimin, zulmedenin karşısında olmaktır. Türk-İslam Medeniyetinin ve mizacının bize bıraktığı miras tam olarak budur.

Bu şuur ile Mısır’da 529 kişiye uygulanmaya çalışılan haksız idam hükmünü kınıyor, adaletin terazisinin 529 Müslüman kardeşimizin lehine çark etmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Türkiye’de bu amaçla gerçekleştirilen sivil direnişleri ve imza kampanyalarını BİRLİK EĞİTİM-SEN olarak destekliyoruz.

Mısır İdamları-1

 

Mısır İdamları-2Mısır İdamları-3

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul’un Fethi’nin 563. Yıl Dönümü

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) Hadisine mazhar olabilmek ve İslâm’ın Şanlı sancağını İstanbul’un burçlarında dalgalandırabilmek için Fatih Sultan Mehmed’in  liderliğinde verilen şanlı mücadelenin ve gerçekleştirilen Fethin bugün 561. yıl dönümü.

Devamını Oku »

Akademik Zam ve Gelişme Güçlüğü Ödeneği

Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Birlik Eğitim Sen Bayburt İl Temsilcisi Baturay Erdal, 2014 Aralık ayı ile birlikte maaşlara yansıtılacak akademik zammın; bir çok üniversite öğretim elemanları tarafından yıl sonu 13/03/1995 tarih ve 95/6509 sayılı karar gereğince sonlandırılacak olan gelişme güçlüğü tazminatından dolayı anlamsızlaşacağını ifade etti.

Devamını Oku »

Konya’da İl Yönetimiyle Toplantı Düzenlendi

Genel Başkanımız Murat Karataş Gaziantep ve Kahramanmaraş programlarının ardından Konya’ya geçerek İl Yöneticileri ve üyelerimizle kahvaltıda  bir araya geldi. Aynı zamanda toplantı niteliğinde gerçekleşen kahvaltıda sendikamızın Konya’daki çalışmaları konuşuldu.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP