Mısır’a Sessiz Kalmayacağız

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Mısır İdamları

Diyoruz ki Mehmet Akif’in 1920 yılında Balıkesir’de söylediği gibi;

Ey müslüman, Cihan altüst olurken seyre baktın öyle durdun da. Bugün bir serserisin kendi yurdunda.

mısraları haçlı zulmünün karşısında dik durmadan, bir olmadan başarılı olunamayacağını ifade ediyor. Bugün bize düşen; Mısırda, Suriyede, Filistinde, Mymarda ya da dünyanın herhangi bir bölgesinde zulme maruz kalan, haksızlığa uğrayan, tuzağın içine çekilen Müslüman kardeşlerimiz için çaba göstermektir. Bugün bize düşen; enerjimizi kullanacağımız, gücümüzü parlatacağımız adımlar atmaktır. Bugün bize düşen; fitnecilerin, ara bozucuların oyunlarına düşmeden kucaklaşmak, sonra ne kadar zulüm varsa mazluma karşı, dinine, diline bakmaksızın mazlumun yanında, zalimin, zulmedenin karşısında olmaktır. Türk-İslam Medeniyetinin ve mizacının bize bıraktığı miras tam olarak budur.

Bu şuur ile Mısır’da 529 kişiye uygulanmaya çalışılan haksız idam hükmünü kınıyor, adaletin terazisinin 529 Müslüman kardeşimizin lehine çark etmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Türkiye’de bu amaçla gerçekleştirilen sivil direnişleri ve imza kampanyalarını BİRLİK EĞİTİM-SEN olarak destekliyoruz.

Mısır İdamları-1

 

Mısır İdamları-2Mısır İdamları-3

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üstad’ı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz…

Dün(25.05.2014) vefatının 31. yıl dönümü, bugün ise dünyaya gelişinin 110. yıl dönümünde Üstad Necip Fazıl’ı rahmetle ve şükranla anıyoruz. Şöhretinin zirvesinde iken felsefi arayışlarını sürdürüp içinde yeni bir dönemin doğum sancısını hisseden…

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP