Milli Mektebin Dört Duvarı

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

20150326_185556

 

Kitapla Buluşma ve aktif kitap okuma kapsamında üyelerimiz, misafirlerimiz ve üniversiteli gençlerimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimizin programlarımızın bir yenisini daha geride bıraktık. Merhum Nurettin TOPÇU hocamızın ‘Türkiye’nin Maarif Davası’ isimli başucu kitabını okuyarak tamamladığımız program ile altı zihinlere çizilmesi gereken önemli konular üzerinde duruldu. Milli Mektebin nasıl olması gerektiğine dair düşünceler birlikte değerlendirildi.

Programın sonunda bir sonraki hafta okunacak kitap tespiti yapıldı. Sendikamızda gerçekleştirdiğimiz kitapla buluşma günleri dolayısı ile 1 Nisan 2015 saat 18:30’da başlayacak programımızdaki kitabın adı George ORWELL’in mecazi bir dille kaleme aldığı ‘Hayvan Çiftliği’ dir.

20150326_18553020150326_185507

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Demelerle Geçen Ömür

Demelerle geçirilecek bir ömre sahip değiliz. 30 sene desen, söylesen, konuşsan başkalarının mutfağında planlananla bir sonuca varamazsın. Bizden istenen de zaten budur.O da  konuşmak. Ya da kanal kanal konuşanları, sitelerde yazılanları, ağza alınmayacak edep yoksunu ifadeleri takip etmek.

Devamını Oku »
SENDİKAMIZDAN
Birliksen

Genel Başkan’dan Yeni Yıl Mesajı

2013 yılı ile birlikte birliğimizin, bizliğimizin, kimliğimizin gereği bir anlayışla “önce liyakat sonra hak” düşüncesinin hakim olacağına dair inancımızla bütün eğitim çalışanlarının, üyelerimizin, bütün memleket sevdalılarının, bütün mazlumların kazasız, belasız bir 365 gün geçirmelerini temenni ediyoruz.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP