Masanın Altından Sopa Gösterenler

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

3Dlogo3

NÖBET EYLEMİ…

Özellikle 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının ikinci yarısında yöntem ve kararları farklılık gösterse de sendikaların hemen hemen ortak iradeleri neticesinde okullarımızda başlatılan nöbet eylemleri konusunda Milli Eğitim Bakanlığının tavrı eleştiri konusu olmaya devam etmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden nöbet eylemine katılan eğitimci arkadaşlarımızı baskılama yöntemi ile endişeye sevk etmeye yeltenenlerin yapmak istedikleri ters tepecektir. Nöbet karşılığı ücret talebi gün gibi ortada iken ve bu konuda hakkın talebi meşru iken bu yola tevessül eden ve masa altından sopa göstermeyi alışkanlık haline getirenlere eğitimci ordusu makul bir cevap verecektir. Tabelaları farklı olsa da ortak mağduriyete birlikte ses çıkararak ender bir tablo oluşturan eğitim sendikaları bu iradelerini sürdürmeye devam ederek problemin çözümüne doğrudan katkı sağlayacaklardır.

6 Şubat 2015’de almış olduğumuz Nöbet Eylemi ile ilgili kararımızı sürdürme irademiz olmakla birlikte topyekün sisteme yönelik bakanlık ve ilgili müdürlükleri tarafından bütün nöbet eylemine katılanlara karşı nezaket dışı uygulamalar, duygusal baskılar sürdürülürse bizlerde kararımızı tekrardan gözden geçireceğimizi ve yeni tarih belirleyeceğimizi kamuoyuna arz ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

1 Ağustos Sürecinden Beklediklerimiz

1 Ağustos itibari ile Toplu Sözleşme görüşmeleri başladı. Kamu çalışanlarının ilgilendiren toplu sözleşmelerde bir çok konu masaya yatırılıyor. Maaş zamlarından atamalara, nöbet probleminden mobbing’e ve daha bir çok problemin görüşüleceği toplu sözleşmelerde çözülmesi gerektiğine inandığımız öncelikli konular afişimizde maddeler halinde sıralanmıştır.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP