CIMG0705

Birlik Eğitim-Sen Konya İl Temsilcisi Nedim DENİZLİ bugün bir basın toplantısı düzenledi. Konya’da yerel basının katıldığı toplantıda bir sivil toplum kuruluşu olarak cari sendikacılık anlayışından ve bunun yol açtığı sorunlardan bahseden Denizli, sendikaların günümüzde gereken sivil duruşu ve mücadeleyi yansıtamadıklarını ifade etti. Denizli devletin üyelere ödediği Toplu Sözleşme Primlerinin sivil anlayışın önünde bir engel teşkil ettiğine vurgu yaptı. Bu sistemin sendikaları üyeleri için değil güç için çalışır hale getirdiğini ve siyasi organlara yaklaştırdığını savunan Denizli, aynı zamanda bu durumun üyelerin mensubiyet duygularına da olumsuz yönde sirayet ettiğini belirtti.

Birlik Eğitim-Sen olarak kuruluşundan itibaren cari sendikal anlayışa karşı olunduğunu ve sendikaların siyaset için değil üyeleri için ve genel manada bütün kamu çalışanları için mücadele etmesi, üyelerinin sendikası olması gerektiğini vurguladı.

Nedim Denizli konuşmasında  100 sendika üyesinin Toplu Sözleşme Primlerinden Ocak 2014 ve Nisan 2014 aylarında feragat ederek BES BURS Organizasyonuna katkı sağlanacağını açıkladı. Denizli, bununla birlikte hem öğrencilere destek hem de sivil mücadele adına bir mesaj vermek amacında olunduğunu ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir