“KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARTMAYIN!”

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Mesleğinin gereğini layıkıyla yerine getirmeye çalışan Rehber Öğretmenler hayata geçirdikleri projelerle, hem okullarında hem de sosyal hayatta geleceğimizle ilgili bir çok vakıanın önüne geçerken ‘bazı yanlış anlaşılmalar oluyor diye ortaya atılan içi boş lakırdılardan hareketle bir hamle yapılmaya çalışılmasını, hem de bunun rehber öğretmenlerin görev ve sorumlulukları ile iş yüklerini en iyi bildiğini düşündüğümüz MEB MÜSTEŞARI SAYIN YUSUF TEKİN’den gelmesini kabul etmiyoruz.
Sayın Müsteşar; emeğini çalıştığı kuruma hasretmeyen, bu kutlu yolda yorulmayan, terlemeyen, birilerinin üzerinden emeklilik hayalleri kuran ve bu itibarla bilerek ya da bilmeyerek geleceğimizi ihmal eden eğitimci görünümlü cahiller hakkında, gereğini yapma konusunda yetki ve taktir sahibidir. LAKİN; diğer öğretmenlerle rehber öğretmenlerin çatışma içinde olduğunu söylemek, farazi bilgilerle hareket etmek, çalışma biçimlerindeki farklılıkları göz ardı ederek rehber öğretmenleri hedef göstermek eğitim-öğretimin başladığı, çalışan motivasyonunun güçlenip kurumsal bağlılığın artmasını beklediğimiz şu günlerde hiç doğru olmamıştır.
Bu itibarla hazırlanmakta olan yönetmeliğin rehber öğretmenlerin bizzat görüşleri dairesinde değerlendirilmesi ve kamu oyu ile paylaşılması da merakla beklediğimiz gelişmelerin başında olacaktır.
Saygılarımızla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Millet 28 Şubat’ın Neresinde

Tam on beş yıl önce bugün Türk siyasi hayatı kökleri Osmanlı’ya kadar uzanan bir geleneğin uzantısı olan gayr-ı meşru bir hamleyle travmatik bir müdahaleyle karşı karşıya kaldı.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP