Hızır’ı Değil Önce Bir Kendini Ara

Genel Başkan ve Logo

HIZIR’I DEĞİL ÖNCE BİR KENDİNİ ARA

İradesinin takipçisi olarak, üzerindeki bütün ipotekleri kaldırmak amacını da ihtiva etse yeni Türkiye demek ile yenilenmek mümkün mü? Çocukluğumuzdan bugüne yenilenen,  yeni denen reklamlarla büyüdük. Ambalajı, içeriği, kullanımı yeni ürünlerin tanıtıldığı reklamlar.  Bir algı ve farkındalık oluşturmak adına yeni ile yeniden cemre gibi toprağa düşmek iyi de bu yeniyi mevcuda getirecek eğitim hani? Eğitim kurumlarının hangisi yeni için hazır. İntikam duygularının karar alma süreçlerinde hâkim olduğu günlerin ertesinde, önce öğrencilerin ardından öğretmenlerin ve yakın zamanda okul yöneticilerinin örselendiği, şahsiyet kavramının yalama yapıldığı uygulamaların ışığında, geleceğin tohumu olan gençlerin saatlerini birçok kez heba ettiği eğitim sistemimizden nasıl bir karışımla varılacak beklediğimiz medeniyetimize. Nekahet dönemi üretim dönemine dönüşecek, fetret dönemi ne vakit son bulacak? Bazen örnekler bütünü karalayıcı gibi görülür. Öyle değil kelimeler öyle değil düşlediğim, kurduğum rüya. Türk Milletinde (Türk Milletini bu pahalı coğrafyanın her zerresini yüreğine çekmişlerin, tarihte batılla cenk etmişlerin, terini mahsule döndürmüşlerin, hulasa şehadetle toprağı yurt etmişlerin adı olarak biliriz) kuvvet, cesaret, kabiliyet hepsi var da niçin bir türlü aşamıyoruz bana dokunmayan yılan hikâyesinin dayatmasını.

Bırakın artık ey milletim bizden adam olmaz lakırdılarını. Bırakın da bir kendinize bakın. Bizden çok iyi adam olur. Bunun için çabalamamız gerekir. Anlamak için ise önce ağlamamız gerekir. Taklidi doğuran aşağılık karmaşasına düşmüş ruhumuzu o kör kuyudan çıkarttığımızda neler yapabileceğimizi bilmemiz gerekir. Yanlışı örtmek, Hakkı yüceltmemiz gerekir. Ümitsizliği bırakıp imana sarılmak, güç vehimlerine tutsak olmuşluğumuzdan arınmamız gerekir. Kime yapılırsa yapılsın zulmün karşısında dik durmak, tarihte Türkün yaptığını hatırlamak, kutsallarımıza kastedildiğinde müdahale etmeyi sorumluluk bilmemiz gerekir. Bununda ötesinde basın denilen sinsi silah kullanılarak tefrika oluşturmak gayesi ile fitne çıkarıp bizliğimizi tehdit etmek isteyenlere tepki koymak ve hayasızlıklarını yüzlerine vurmak milletin ve geleceğinin selahiyeti için boyunlarımıza borç olduğunu idrak etmemiz gerekir.

Mensubiyetlerin mesuliyetleri, mesuliyetlerin meşguliyetleri, meşguliyetlerin ise memnuniyetleri ya da mağlubiyetleri müjdelediğini düşünerek, değerlerinin devamı adına çaba hasredenlerin üretme kararlılığına destek olmak için, yanlışa düşeni uyarmak için, Önce Liyakat Sonra Hak demek için cemiyetlerde var olmak gerekliliği ortadadır. Velhasıl bunu sağlayacak olan aynada her sabah gördüklerinizden başkası değildir. Evet, şair ne güzel söylemiş; Aramayı unutan, bulmayı öğrenemez.

İnandıklarınızla beraber olun, beraber yürüyün inşallah…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama