Hayırlı Olsun…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Son hal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Öğretim Döneminin başlaması dolayısı ile açıklamalarda bulunan Birlik Eğitim Sen Genel Başkanı Murat KARATAŞ, evvela öğretmen ve öğrencilerimize, okul yöneticilerimize, velilerimize yeni eğitim döneminin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Öğrencilerimizin ufkunun açık olmasını temenni ediyoruz. Türk milletin evlatları dört ay tatil yapma lüksüne sahip değil. İdealleri uğruna çalışma azimleri ile, inatla mücadele etmelerini arzu ediyoruz. Eğitimci arkadaşlarımızın bütün zorluklara rağmen öğrencilerini Milli mektep gereklerince yetiştirilmesi hususunda emek hasretmelerini bekliyoruz. Eğitim yöneticilerinin sendikal kaygılarla, siyasi beklentilerle değil liyakat ve ehliyetle karar vermelerini, bakandan okul yöneticilerine kadar alınacak kararlarla eğitimci arkadaşlarının en iyi eğitim hizmeti vermelerinin önündeki engelleri kaldırmalarını bekliyoruz.

Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşamanın idrakini çocuklarımızın fark etmesini, bunun için mücadeleden geri durulmamasını, eğitim sistemimizin milli ve manevi değerler üzerine oturtulmasını istiyoruz. Unutmayalım ki derinliği olmayan hiç bir hareket dünya coğrafyasında muzaffer olamaz. Medeniyetimizin devamı niteliğinde rol alacak gençlerimizin bu derinliğe kavuşmaları ancak eğitimle mümkün olacaktır. Yoksa sayıca çok olmak tek başına bir anlam ifade etmez.

Bu arada okullarımızın başlaması ile birlikte Cuma günleri ile ilgili düzenlemenin geciktiğini ve eğitimci arkadaşlarımızın Cuma namazları vakitlerinde ikileme maruz bırakılmaya devam ettiğini üzülerek duyuyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanı bir fetva mekanizması geliştirmedi ise acilen durumun halli için Toplu Görüşmelerde alınan karar gereği resmi düzenleme yapılıncaya kadar bir talimat çerçevesinde olayı çözsün. Gerekli yazışmalar sendikamız tarafından hazırlanarak bakanlığa gönderilecektir. Stajiyer öğretmenlerimizin asli atamalarına yönelik masa altından sopa gösteren sınav ve benzeri uygulamaların kaldırılmasının da acilen gerektiğini ifade ediyoruz. Bununla ilgili de arkadaşlarımız ve hukukçular çalışmaktadır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MOBBİNG’i Tekrardan Gündeme Getiriyoruz

Daha önce de üzerinde durduğumuz MOBBİNG konusunun ülkemizde muhatapları tarafından yeterince ciddiye alınmadığını görüyoruz. Bu konudaki hassasiyeti tesis edebilmek adına yaptığımız Mobbing ile ilgili araştırma yazımızı bir kez daha gündeme getiriyoruz:

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama