Hayırlı Olsun…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Son hal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Öğretim Döneminin başlaması dolayısı ile açıklamalarda bulunan Birlik Eğitim Sen Genel Başkanı Murat KARATAŞ, evvela öğretmen ve öğrencilerimize, okul yöneticilerimize, velilerimize yeni eğitim döneminin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Öğrencilerimizin ufkunun açık olmasını temenni ediyoruz. Türk milletin evlatları dört ay tatil yapma lüksüne sahip değil. İdealleri uğruna çalışma azimleri ile, inatla mücadele etmelerini arzu ediyoruz. Eğitimci arkadaşlarımızın bütün zorluklara rağmen öğrencilerini Milli mektep gereklerince yetiştirilmesi hususunda emek hasretmelerini bekliyoruz. Eğitim yöneticilerinin sendikal kaygılarla, siyasi beklentilerle değil liyakat ve ehliyetle karar vermelerini, bakandan okul yöneticilerine kadar alınacak kararlarla eğitimci arkadaşlarının en iyi eğitim hizmeti vermelerinin önündeki engelleri kaldırmalarını bekliyoruz.

Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşamanın idrakini çocuklarımızın fark etmesini, bunun için mücadeleden geri durulmamasını, eğitim sistemimizin milli ve manevi değerler üzerine oturtulmasını istiyoruz. Unutmayalım ki derinliği olmayan hiç bir hareket dünya coğrafyasında muzaffer olamaz. Medeniyetimizin devamı niteliğinde rol alacak gençlerimizin bu derinliğe kavuşmaları ancak eğitimle mümkün olacaktır. Yoksa sayıca çok olmak tek başına bir anlam ifade etmez.

Bu arada okullarımızın başlaması ile birlikte Cuma günleri ile ilgili düzenlemenin geciktiğini ve eğitimci arkadaşlarımızın Cuma namazları vakitlerinde ikileme maruz bırakılmaya devam ettiğini üzülerek duyuyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanı bir fetva mekanizması geliştirmedi ise acilen durumun halli için Toplu Görüşmelerde alınan karar gereği resmi düzenleme yapılıncaya kadar bir talimat çerçevesinde olayı çözsün. Gerekli yazışmalar sendikamız tarafından hazırlanarak bakanlığa gönderilecektir. Stajiyer öğretmenlerimizin asli atamalarına yönelik masa altından sopa gösteren sınav ve benzeri uygulamaların kaldırılmasının da acilen gerektiğini ifade ediyoruz. Bununla ilgili de arkadaşlarımız ve hukukçular çalışmaktadır.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP