Genel Başkan’dan İspir Ziyareti

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Genel Başkan Murat KARATAŞ, Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Akdeniz ile birlikte Erzurum İspir ziyareti gerçekleştirdi. Birlik Eğitim-Sen İspir İlçe Temsilcisi İsa Bakar ve yönetici Faruk Demir ile bir araya gelen Karataş sonrasında 25 Şubat İlkokulunu ziyaret etti.

İspir-1

Okul ziyaretinde Okul Müdürü Ali AKSU  ve okul öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğretmenlerin çalışma hayatlarına dair konularda fikir alış verişinde bulunarak kısa bir konuşma yaptı. Genel Başkan, yaklaşmakta olan öğretmenler gününün sözle, nutukla, nasihat ile kutlanılan bir gün haline getirilmesini, öğretmenler gününü bu hale dönüştürenleri eleştirdi. Karataş konuşmasında, öğretmenlere nöbet hizmetlerinin bir angarya olarak dayatılmasından bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti. Nöbet sorumluluğu ile ders sorumluluğu eş değer görülmekte ancak gereği yapılmamaktadır. Çelişkilerle dolu yapının okul yöneticilerine ve yirmi yılın altında çalışmışlığı olan öğretmenlere daha ağır geldiğine değinen Karataş, okul müdürü ve öğretmenlerin bu konudaki düşüncelerine katıldığını ve sendika olarak gerekli çalışmaları yapacağını ifade etti.İspir-2

Samimi bir ortamda gerçekleşen konuşmada branş ve sınıf öğretmenlerinin ek dersleri, sınıf öğretmeni olarak çalışmakta iken anne olan öğretmenlerin süt izni dolayısı ile yaşadıkları zorluklar ile haftalık ek ders tahakkukunda yaşanan terslikler üzerinde duruldu. 

İspir-3

İspir Ziyaretinin ikinci adımında İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim DEMİR’i ziyaret eden KARATAŞ sendika çalışmaları hakkında konuşarak önümüzdeki bahar döneminde eğitim camiasının beklentilerine yönelik Erzurum Merkez ilçeleri ile İspir’de bir etkinlik düzenlenmesi düşüncesinin var olduğunu ifade etti.Karataş “Eğitim sendikasının birincil görevi üyelerinin ve bütün eğitim çalışanlarının hizmet içi eğitimine katkı sağlamaktır. Bu amaçla atılacak her adımın önemli olduğuna inanmaktayız” şeklinde konuştu. Görüşme Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü çalışanları ziyaret edilerek tamamlandı.

İspir-4

Daha sonra İspir İmam Hatip Ortaokulunu da ziyaret eden Karataş inceleme, görüş ve düşüncelerin karşılıklı ortaya konulmasından ve hatıra fotoğrafları çektirilmesinden sonra İlçeden ayrıldı.  

İspir-5  

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

2. Olağan Kongre – 21-22 Aralık 2013

Samimi olmayı, şeffaf olmayı, sivil olmayı, milli olmayı, dik durmayı, layık olmayı malik olmanın ötesinde anlamlandırarak kurulduğu 25 Mart 2010 tarihinden bugüne gelinceye kadar “Önce Liyakat Sonra Hak” diyen ve bundan sonra da bu iradesini hususi sorumluluğu addeden sendikamızın 2. Olağan Kongresi 21-22 Aralık 2013 tarihinde sendika Genel Merkezimizde yapılacaktır.

Devamını Oku »
KÖŞE YAZARLARI
Birliksen

Millet 28 Şubat’ın Neresinde

Tam on beş yıl önce bugün Türk siyasi hayatı kökleri Osmanlı’ya kadar uzanan bir geleneğin uzantısı olan gayr-ı meşru bir hamleyle travmatik bir müdahaleyle karşı karşıya kaldı.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP