Genel Başkandan Gümüşhane,Kürtün ve Torul Ziyaretleri

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

1

Genel Başkan Murat KARATAŞ 11 Ekim Cuma günü Gümüşhane, Kürtün ve Torul’a ziyarette bulundu. Gümüşhane ziyareti kapsamında Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ’ ı da ziyaret eden Genel Başkan burada eğitim ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Karataş güçlü genel merkezli sendikalardan ziyade, bulunduğu bölgede kendi üyelerinin eğitimine ve motivasyonuna dönük isteklerini yerine getiren güçlü il ve ilçe teşkilatlarına sahip olunması gerektiğinin altını çizdi. Birlik Eğitim-Sen’in bu doğrultuda adım attığını ifade eden Genel Başkan, ayrıca kamu kurumlarında adalet anlayışının zedelenmemesi gerektiğini söyledi. Bu itibarla düşüncelerini ifade eden Genel Başkan haktan hakikatten beslenmeyenlerin güç gösterilerinin kısa vadede çevredekilere ve çalışanlara bedel ödettiğinin, ancak uzun vadede haktan yoksun güç kullanımın kesinlikle kullananlara bedel ödeteceğini vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ile sohbetinin ardından Genel Başkan Murat Karataş kendileriyle bayramlaşarak Gümüşhane’deki ziyaretlerine devam etti.

Genel Başkan ziyaretleri esnasında Toplu Sözleşmeler sonucu yapılan maaş artışlarının üzerinde durarak, öğretmen maaşlarına yapılan zamları eleştirdi. Karataş 2013-2014 yılları için öğretmen maaşlarına yapılan 75 TL’ lik artış ile öğretmelerin kandırıldığını, aslında söylenenin aksine yapılan bu artışın genel manada öğretmen maaşlarında bir iyileştirme olarak görülemeyeceğini savundu.

Karataş görüşmelerinde demokratikleşme paketine de değindi. Bu konuyla ilgili olarak Genel Başkan ” Israrla ifade ediyoruz ki, demokratikleşme paketiyle getirilen kamuda başörtüsü serbestliği hükumetin değil milletin iradesi ile sağlanmıştır. Ancak hükumet daha önceleri başkalarının başörtüsüne karşı takındıkları olumsuz tavrı şimdi tam tersi olarak TSK, Yargı ve Emniyete karşı takınmıştır. Bu ayrımcı politikadan bir an önce vazgeçilerek bu kurumlara da başörtüsü serbestliği getirilmelidir. Aksi takdirde bu durumun düzeltilmemesi gelecekte karşılaşılacak olan sıkıntıların tohumu olacaktır.” şeklinde konuştu.

3

Genel Başkan Murat Karataş üyelerimizden Hayri Bostan ve Gümüşhane İl Temsilcimiz Selim Yalçın’ın da iştiraki ile Torul ve Kürtün’de üyelerimizin bulunduğu okullara ziyarette bulundu. Kürtün’de Uluköy Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret ederken burada üyelerimizden Bekir Şaş ve Okul Müdürü Orhan Köse ile bir araya gelindi.

Kürtün’ün ardından Torul’a geçilerek Namık Kemal Ortaokulu Müdür Yardımcısı Remzi Terzi ile bir araya gelindi. Bu ziyaretlerin ardından Gümüşhane gezisi sona erdi.

4

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP