Gelin bu Ramazan “Birlik’te İyilikleri Arttıralım”

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

dghjk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sendikacılığın cemiyetin dirliğine ve birliğine dair adım atmaktan geçtiğini ısrarla dile getiren Birlik Eğitim Sen son yıllarda gerçekleştirdiği faaliyetlerle bu düşüncesinin gereğine uygun adım atmayı sürdürmektedir.  

Kamu çalışanlarını baskı ile kendine üye yapmayı ve etkinlik ve verimlilik cinsinden sınıfta kalmayı sendikacılık olarak telakki edenlere karşın üyelerinin dilekçe yazımından dava açılmasına kadar her konuda yardımcısı olmaya azami gayret gösteren Birlik Eğitim Sen, Kitap Okuma Etkinlikleri ve Seminerleri ile eğitim sendikası olmanın gereğini üyeleriyle birlikte kararlılıkla  sürdürmektedir.

Toplu Sözleşme primlerinin Ocak ve Nisan ayına tekabül eden kısımlarını BES BURS organizasyonuna aktaran yürekli üyelerimizin açık desteği ile 4 yıldır senede ortalama 30 öğrenciye burs sağlayan sendikamız ülkemizin yaşadığı mülteci ve sığınmacı probleminin çözümüne gücü nispetinde destek  vererek maddi manada olduğu kadar sosyal manada da üniversite öğrencileri ile ortak organizasyonlar gerçekleştirmek suretiyle desteklemektedir. Bu minvalde geçtiğimiz sene Ramazan ayında “Kötülükleri Azaltamayız Belki, Ama İyilikleri Arttırabiliriz” sloganı ile üyelerimizden aldığımız ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine kumanya organizasyonunun ilkini tertip eden sendikamız bu yılda toplamda en az 100 aileyi adreslerinde ziyaret etmeyi ve Ramazan ayını üyelerimizle birlikte “İyilikleri Arttırma” ayı olarak değerlendirmek istemektedir.

Bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun emek hasretliği mazluma ulaşma gayretinde verimlilik için devletin hamiliğinde buluşmanın gereğini uzun süredir ifade eden sendikamız  üniversite öğrencilerinin zamanını, Sivil Toplum Kuruluşlarının maddi imkanlarını devletin organizasyon maharetini birlikte düşünecek bir üst akılın devreye girmesinin zamanının çoktan geldiğini ifade etmektedir.

Unutulmamalıdır ki “Dünyada Açlık Yok, Açgözlülük Vardır” Bize düşen Müslüman sorumluluğunda Aziz Türk milletinin bir kurumu olarak davetli olduğumuz davanın gereğini riyadan uzak bir şekilde hayata geçirmek olacaktır.Gayretimiz küllenmiş yürekleri tekrardan kor haline döndürmek sorumluluğunun gereğini cihana haykırmaktır. 

Bütün İslam aleminin ve Ecdadımızın emaneti bu Türk yurdunun Ramazan ayı ile şahlanışa geçmesini murad ederiz. Ramazanınız hayırlı mübarek olsun.Gelin bu Ramazan Birlikte İyilikleri arttıralım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bosna-Hersek’ te Sel Felaketi

Geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi nedeniyle 20 Bosnalı hayatını kaybetti. 1.5 Milyon insanın etkilendiği afetin bilançosu Bosna-Hersek için ağır oldu.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama