Ermenek’te maden ocağını henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı su bastı. 18 işçi madende mahsur kaldı…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

dgzvt3sy

 

Soma’da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasından sonra bir acı haber de Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağından geldi.

Maden ocağını henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı su bastı.

Gelen bilgilere göre 375 metre derinliğindeki madenin 50 metresinin su baskını altında olduğu ve madencilerinde burada çalıştığı ifade ediliyor.

YAŞAM ODASI YOK

Tıpkı Soma madenlerinde olduğu gibi bu maden ocağında da Yaşam Odasının olmadığı ortaya çıktı. Madencilerin hayatta kalmasını sağlayacak teknik donanımın olup olmadığı da henüz bilinmiyor.

MADEN OCAĞI TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMESİ (TKİ)’NE AİT (YANİ DEVLETİN)

Maden Ocağının TKİ’ye ait olduğu ve tıpkı Soma’da olduğu gibi rödavans sistemi ile işletildiği ortaya çıktı.

“2 SAAT DAYANABİLİRLER”

Maden yetkilisi Şahirn Uyar, yaptığı açıklamasında “12.15 sularında meydana geldi. 18 kişi içeride. 350 metre uzunluğunda, 50 metresi su altında kaldı. Maskeler 2 saat dayanabilir. Kaçabilecekleri 50 metre yukarıda 2 yer var. Boğulmuş olabilirler. Ani gelen bir su” açıklamasını yaptı.

SOMA’DA 301 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞ

Yaşanan maden kazası, daha önceki kazalardan ders alınmadığını bir kez daha ortaya koydu.<

”ALLAH’TAN ÜMİT KESİLMEZ”

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş hurriyet. com.tr’yle son bilgileri paylaştı. Aktaş, “Enerji Bakanımız ve Ulaştırma Bakanımız yolda. Bizim de arkadaşlarımız olay yerine ulaşmaya çalışıyor. Genelkurmay tahlisiye ekiplerimizi askeri uçakla alıp Konya’dan Karaman’a bir an önce ulaştırmaya çalışıyor. Daha önceki su birikintisinin ani olarak ocağın içine boşalması söz konusu. Buna su patlaması diyoruz. Şu an su çekme işlemleri başlatıldı. Allah’tan ümit kesilmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Genel Başkanımız Murat Karataş devam eden okul ziyaretleri kapsamında dün Trabzon Gülbahar Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Genel Başkan Murat Karataş ile beraberindeki Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Akdeniz, Trabzon İl Temsilcimiz Metin Ata ve üyemiz Sezgin Usta’nın gerçekleştirdikleri ziyarette okul müdürü Turan Atalar ve okul öğretmenleri ile görüşüldü.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP