“Bütün Kamu Çalışanları Tek Bir Sendikada Toplanacak Yasası” çıktı çıkacak…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

karataş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görülen lüzum üzerine meclis yeni bir torba kanununu çıkarmak için çalışmalara başladı!… Meclise yasa tasarısı olarak sunulacak bu çalışma ile bütün kamu çalışanları tek bir sendikada toplanacak!!! Emanetin ehline verilmesi hassasiyeti ve kamu kurumlarında liyakat ilkesinden vaz geçilerek sendikaya koşulsuz üyelik kıstas kabul edilecek!!! Yapılan çalışma ile ilgili bakanlar, zaten fiili durumun bu şekilde cereyan ettiğini belirterek kamu kurumlarında özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerde son dönem sendikacılığının hileli yönlendirme sendikacılığı olduğunu,  kâğıt üye sendikacılığının patlama yaptığını, makamların sendikalı olma iradesine göre şekillendiğini ifade ederek, bu baskıyı görmezden gelemezdik. Nihayetinde sendika bizim gücümüzü her platforma kullanarak sırtımızdan geçiniyor. Aslında yaptıklarının sendikacılık olmadığını cümle alem biliyor. Bizlerde fiili durumu yasal güvence altına almayı uygun gördük şeklinde açıklamalarda bulundular. Umut tacirliği ve korku oluşturma maharetleri oldukça yüksek olan sendikanın bazı yöneticileri keramet göstereceğini beyan etmekte ve bu şekilde kamu çalışanlarını dizginleyebilmektedirler.  Bazen üç makam için otuz üç kamu çalışanını ikna ettikleri ve sendikaya dâhil ettikleri de gelen bilgiler arasında!!!! Yakın geçmişte otobüs durağı yapacağım, evinize su getireceğim diyerek propaganda yapan belediye başkan adayları gibi!…Geçmişte hakkı olanı sana verip işte bunu benden ötürü elde ettin diyen sendikalar gibi!!! Ayrılmak isteyenler ise sendikanın en muteber üyeleridir onlar için. Tabii ayrılma söylentileri var olduğu sürece. Yoksa ayrılma gerçekleşirse durum malumunuz!!! Yöntemi itibarı ile soğuk savaş taktiklerini kullanan ve eksiklerini iktidar gücü ile görünmez kılan sendikanın bu yeni yasa tasarısı için isim çalışmasına da başladığı da biliniyor. “Emanet Ehline Değil, Sendika Kimliğine Yasası”, “Bütün Kamu Çalışanları Tek Bir Sendikada Toplanacak Yasası” bu isimler arasında!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

Sendikamız Trabzon İl Temsilciliği İftar Programı Düzenledi

Sendikamızın Trabzon İl Temsilciliği dün akşam(23.07.2013) düzenlediği iftar programı ile üyelerimizle bir araya geldi. Huzur ayı olan Ramazan’ın manevi atmosferinin hakim olduğu iftar programında davetlilere yönelik bir hoş geldiniz konuşması yapan Genel Başkanımız Murat KARATAŞ, yoklukla imtihan edilmiş bir ecdadın torunları olarak, günümüzün varlık imtihanını geçmek sorumluluğunda olunması gerektiğini ifade etti.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama