20140911_201809

Birlik Eğitim Sen Trabzon İl Teşkilatı, Genel Başkan Murat KARATAŞ’ın da katılımıyla toplandı.

Birlik Eğitim Sen Trabzon İl Temsilciliği, Genel Başkan Murat KARATAŞ’ın katılımıyla toplandı. Yemeğin ardından haftalık değerlendirmeler yapıldı.

Değerlendirme sonucunda BES Burs başvurularının Ekim ayı başı itibariyle başlaması hususunda çalışmalara başlandı. Gönüllülük esasına dayalı BES Burs hizmetine çok önem verildiği vurgulanarak daha yoğun bir çalışmayla daha çok öğrencimize ulaşılması planlandı.

Diğer gündem maddesi BES Proje çalışmaları olarak belirlendi. BES Proje kurulunca sosyal yaralarımıza merhem olmak adına yapılacak proje ve çalışmalar planlandı. Bunun için projeler belirlendi. BES Proje ile 2014 yılında İKG Programı dahilinde  “Sosyal Bütünleşme ve İstihdamda Engel Tanımıyoruz” ve Türkiye’de kayıtlı istihdamın teşvik edilmesine ve kayıt dışı istihdamın azaltılmasına katkı sağlamak üzere “Kayıtlı İstihdamın 3T’si: Tespit, Teşvik, Teşebbüs” proje teklifleri sunuldu.

Bir diğer gündem maddesi BES Akademi idi. BES Akademi kapsamında üyelerimizin talepleri doğrultusunda açılacak olan kurslar ve etkinlikler belirlendi. Bunların arasında pratik İngilizce, pratik Arapça ve ney kursu gibi daha bir çok etkinlik planlandı.

Alınan kararlar neticesinde Sendika olarak bizi farklılaştıran ve olması gereken sendikal duruşu ortaya koyan bu çalışmalara hız verilerek “Önce Liyakat, Sonra Hak” prensibi vurgulanarak toplantıya son verildi.

20140911_201839(0) 20140911_201839 20140911_201836

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir