Birlik Eğitim-Sen Trabzon İl Temsilciliğinde Toplantı Düzenlendi

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ’ın iştirakiyle 12 Eylül Perşembe günü Birlik Eğitim-Sen Trabzon İl Temsilciliğinde toplantı düzenlendi. Toplantıda gönüllülük esasına dayalı Birlik Eğitim-Sen burs organizasyonu ile ilgili konular görüşüldü. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilere destek amaçlı verilmeye başlanılan bursların bu yıl da gönüllülerin katkılarıyla devam edeceği belirtildi.

DSC_0167

Toplantının bir diğer konusu Trabzon İli ve ilçelerinde yapılacak olan teşkilatlanma çalışmalarıydı. Trabzon teşkilat yapısının güçlendirilmesi hususunda istişarede bulunuldu. İstişare sonucu Trabzon İl genelinde yapılacak sendika teşkilatlanmasını yürütecek bir komisyon oluşturuldu. Metin ATA, Sezgin USTA, Mahsum BAKIR, Fatih KUL, Arif KASAP, Hüseyin KOMAR, Engin Ahmet MUHSİR, Ahmet KUL ve Okan SEYDİOĞLU’ndan oluşan komisyon Trabzon İl ve İlçelerinde teşkilatlanmayı sağlayacaklardır. Sendikamız açısından taşra teşkilatlarının önemini vurgulayan Genel Başkanımız, güçlü taşra teşkilatlarının sendikamızı daha da güçlü kılacağını belirtirken sendikal mücadelenin önünü güçlü genel merkezlerin değil güçlü taşra teşkilatlarının açacağını söyledi. Eğitim faaliyetlerinin gerekliliğinin yanı sıra eğitime katkı sağlayacak bir sendika olabilmek için koordineli ve çalışkan teşkilatlara ihtiyaç duyulduğu gerçeğine değinildi. 

DSC_0165

 

Ayrıca sendikamızın da içinde bulunduğu Tüm Memur-Sen Konfederasyon yapısının kurumsal kimliğinin  gelişmesi yönünde atılan adımlardan bahsedildi. Tüm Memur-Sen Konfederasyonun 10.000 civarında üyesi olan büyük bir aile olduğunun altı çizilirken, üyelerine sağladığı hukuki imkanları genişletmeye çalıştığı ifade edildi. İdari davaların dışında, cezai davalarda da üyelerimize hizmet sunabilmek için çalışmaların başlatıldığına vurgu yapıldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Başkanımızın Gaziantep ve Kahramanmaraş Programları

Genel Başkanımız Murat KARATAŞ bayram sonrası Gaziantep ve Kahramanmaraş’a sendikal faaliyetler çerçevesinde bir gezi düzenleyecek. 24 Ekim’de Gaziantep’te bulunacak olan Genel Başkan, burada üyelerimiz ile bir araya gelerek Gaziantep’te yapılacak olan teşkilatlanmaya yönelik çalışmalar yapacak.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP