Birlik Eğitim-Sen Olarak Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Takipçisiyiz

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

Hükumet yetkilileriyle yapılacak görüşmeler öncesinde yetkili sendikanın kamuoyuyla paylaşımlarını dikkat ve ibretle takip ediyoruz. Görüşme masasını bir tiyatro sahnesine çeviren iktidar ve hükumet, önceki görüşmelerde yüksek sahne performansı ile sergilediği oyunu yeniden sahneye koymanın hazırlığı içerisinde.

Bize göre yetkili sendikanın 6+6 teklifiyle muhtemelen hükumetin yapacağı, 1+1, 2+2 gibi tekliflerin arasında hakkaniyet ve nezaket bakımından hiçbir fark yoktur. Zaten önceden belli olan rakamlar için kamuoyunu meşgul etmenin, beklenti içine sokmanın anlamı yoktur.

BİRLİK EĞİTİM-SEN OLARAK HÜKUMETTEN BEKLENTİMİZ; EĞİTİM ÇALIŞANLARIYLA İLGİLİ 2012 YILINDAN İTİBAREN KULLANDIĞI NEZAKETSİZ ÜSLUPTAN VAZGEÇMESİDİR. BU İYİ NİYET ADIMI ATILMADIĞI SÜRECE HİÇBİR MADDİ PAZARLIĞIN İÇİNDE OLUNMAMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ.

Bununla birlikte;

1-      Kamu çalışanlarının tamamına yönelik yıl içerisinde hizmet içi eğitim faaliyetlerinin profesyonel bir zemine oturtulup sürdürülmesi.

2-      Mobbing konusunda kamu çalışanlarına ve kamu kurumları yöneticilerine bilgilendirme toplantıları yapılması.

3-      Eşit işe eşit ücret denilerek yürürlüğe giren ancak bu esnada öğretmenler ile öğretim elemanlarına karşı 1 yıl önce yaşatılan nezaketsizliğin giderilmesine yönelik somut adım atılması.

4-      4/C’ lilerin kadroya alınması

5-      Kamu çalışanlarına nöbet ücreti ödenmesi

6-      Eğitim Öğretim Başlangıç Ödeneğinin Öğretim Elemanlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesi.

7-      Kamu çalışanlarının vergi yükünün hafifletilmesi.

8-      Emekli olacak kamu çalışanlarının ücret mağduriyetlerinin giderilmesi.

9-      Ek ders karşılığı çalıştırılmak durumunda bırakılan öğretmenlerle ilgili düzenlemelerin yapılması.

gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SENDİKAMIZDAN
Birliksen

BES Burs: Burs Almaya Hak Kazanan Adaylar Belirlendi

Komisyonumuz, BES Burs organizasyonu kapsamında müracaat eden öğrencilerimiz arasında değerlendirmesini burs yönergesi çerçevesinde tamamlamış olup, burslara hak kazanan öğrencilerle görüşmeler yapılmıştır. Komisyon, şehit çocukları, anne-baba vefat, anne vefat, baba vefat, başarı durumları, okuyan kardeş sayısı ve gelir durumlarının en az dördü parametre olarak değerlendirmiş ve burs gönüllülerinin katkıları ölçüsünde çalışmalarını nihayetlendirmiştir. Yedek liste de oluşturulmuş olup, gönüllü desteği ile ilgili geri dönüş olması ya da asıl burs ön değerlendirmesi neticesinde öğrencilerin evraklarında tutarsızlık olması durumunda sırasıyla devreye girecektir.

Devamını Oku »

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama