Birlik Eğitim Sen Genel Başkanından…

Paylaşmak İster misiniz?

Share on facebook
Facebook'ta Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş

Yorum Yapabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bütün Kamu Çalışanları Tek Bir Sendikada Toplanacak Yasası” çıktı çıkacak diye beklerken yeni bir bakanlık kurulacağı bilgisine ulaşıldı!!!Sivil inisiyatifi güçlendirmek üzere geçmişten günümüze kurulan sendikaların kamu yönetimini yavaşlattığından hareketle T.C. MEMUR SENdikaları BAKANLIĞI adında bir bakanlık kurulmasına karar verildiği ifade edildi!!! Söz konusu çalışma tamamlandıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayacak olan T.C. MEMUR SENdikaları BAKANLIĞI bütün kamu çalışanlarını tek bir sendikada toplayarak inisiyatifi eline alacak!!! Hiçbir sendikaya da gerek kalmayacak. Yeni düzenleme ile Emanetin ehline verilmesi hassasiyeti ve kamu kurumlarında liyakat ilkesinden vaz geçilerek sendika bakanlığına koşulsuz üyelik kıstas kabul edilecek!!!

Yapılan çalışma ile ilgili bakanlar, zaten fiili durumun bu şekilde cereyan ettiğini belirterek kamu kurumlarında özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerde son dönem sendikacılığının hileli yönlendirme sendikacılığı olduğunu, kâğıt üye sendikacılığının patlama yaptığını, makamların sendikalı olma iradesine göre şekillendiğini ifade ederek, bu baskıyı görmezden gelemezdik. Nihayetinde sendika bizim gücümüzü her platforma kullanarak sırtımızdan geçiniyor. Aslında yaptıklarının sendikacılık olmadığını cümle alem biliyor. Bizlerde fiili durumu yasal güvence altına almayı uygun gördük ve yeni bir bakanlık olarak T.C. MEMUR SENdikaları BAKANLIĞI kurulmasına karar verdik şeklinde açıklamalarda bulundular!!!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önce LİYAKAT, sonra HAK..!

GİRİŞ YAP

Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama